18. - 19.02.2023 - Olivone (SUI)
Competitions
Classes
Search
Women U20 Women U20 Official Result
Rank Race No Name Nation Club Year of Birth Time Time Behind
1 2 DE MARTIN PINTER Iris DE MARTIN PINTER I. ITA C.S. CARABINIERI SEZ. SCI 2004 A-Final +
2 4 DEL RIO Gina DEL RIO G. AND NEC 2004 A-Final +
3 1 LAURENT Nadine LAURENT N. ITA GRUPPO SPORTIVO FIAMME ORO 2003 A-Final +
4 7 VEIT Katja VEIT K. GER SC Oberstdorf 2004 A-Final +
5 6 WIGGER Siri WIGGER S. SUI Am Bachtel 2003 A-Final +
6 5 PIGNOT France PIGNOT F. FRA Sc Agy 2003 A-Final +
7 3 COUPAT Liv COUPAT L. FRA BESSAT HIVER 2003 Semi Finals +
8 13 KAELIN Marina KAELIN M. SUI Alpina St. Moritz 2003 Semi Finals +
9 10 GRUBER Ilaria GRUBER I. SUI - BSV Alpina St. Moritz 2006 Semi Finals +
10 12 GALLO Elisa GALLO E. ITA GRUPPO SCIATORI FIAMME GIALLE 2003 Semi Finals +
11 14 BOEHME Charlotte BOEHME C. GER Skiverein Stuetzengruen 2004 Semi Finals +
12 19 CHARRIERE Noemie CHARRIERE N. SUI Im Fang 2003 Semi Finals +
13 8 TIRLOY Margot TIRLOY M. FRA CLUB DES SPORTS LA CLUSAZ 2005 Quarter Finals +
14 15 BERTHET Melina BERTHET M. FRA VERCORS SKI DE FOND 2004 Quarter Finals +
15 21 PERRY Leonie PERRY L. FRA LA BRESSAUDE SS 2004 Quarter Finals +
16 9 BESSON Leonie BESSON L. FRA CLUB DES SPORTS LA FECLAZ 2003 Quarter Finals +
17 11 KESPER Ilva KESPER I. GER SC Willingen 2004 Quarter Finals +
18 17 BECK Leandra BECK L. SUI Alpina St. Moritz 2004 Quarter Finals +
19 18 HARTWIG Nelly HARTWIG N. GER SV Biberau 2004 Quarter Finals +
20 25 ALDER Fabienne ALDER F. SUI Bernina Pontresina 2003 Quarter Finals +
21 16 GAILLARD Justine GAILLARD J. FRA SKI AMICAL MEAUDRAIS 2003 Quarter Finals +
22 20 FOLIE Ylvie FOLIE Y. ITA AMATEURSCICLUB SESVENNA VOLKSB... 2003 Quarter Finals +
23 22 DOERINGER Christina DOERINGER C. GER Nordicteam Klingenbrunn 2004 Quarter Finals +
24 23 CENA Virginia CENA V. ITA G.S. VV.F. G. GODIOZ A.S.D. 2004 Quarter Finals +
25 24 SCHOEPFER Ramona SCHOEPFER R. SUI Marbach 2004 Quarter Finals +
26 26 OTTO Alexandra OTTO A. GER - TSV Wsv Bad lobenstein 2003 Quarter Finals +
27 27 JANEZIC Tia JANEZIC T. SLO TSK JUB Dol pri Ljubljani 2004 Quarter Finals +
28 28 MOOSER Elyne MOOSER E. SUI Im Fang 2004 Quarter Finals +
29 29 LOGONDER Anna-maria LOGONDER A. AUT Su Rosenbach 2003 Quarter Finals +
30 30 REY Sophie REY S. SUI - SVAL Les Pionniers du Val d Herens 2005 Quarter Finals +
31 SCHOEPFER Leandra SCHOEPFER L. SUI - ZSSV Marbach 2006 3:20.84 +
32 SEPIC Zala SEPIC Z. SLO Tsk Triglav kranj 2003 3:21.38 +
33 DESCHENAUX Charlotte DESCHENAUX C. SUI - SROM Glisse Club Romont 2003 3:23.43 +
34 FALLER Selina FALLER S. SUI - BSV Piz Ot Samedan 2006 3:23.67 +
35 PELLATON Lisa PELLATON L. SUI - GJ La Brevine 2006 3:24.98 +
36 DARBELLAY Estelle DARBELLAY E. SUI Val Ferret 2005 3:25.67 +
37 ZENTNER Linn ZENTNER L. SUI - OSSV Riedern 2006 3:27.03 +
38 ZIMMERMANN Lea ZIMMERMANN L. SUI - BSV Davos 2004 3:28.60 +
39 FELDER Zoe FELDER Z. SUI - ZSSV Schwendi-Langis 2006 3:30.82 +
40 BURI Chloe BURI C. SUI - SROM Goupils Alpes Vaudoises 2006 3:31.15 +
41 KNOBEL Tabea KNOBEL T. SUI - ZSV Am Bachtel 2005 3:31.58 +
42 SCHEIDEGGER Andrea SCHEIDEGGER A. SUI - BOSV Kandersteg 2006 3:32.37 +