06. - 08.01.2023 - Oberstdorf (GER)
Competitions
Classes
Search
Women U20 20k Official Result
Rank Race No Name Nation Club Year of Birth Time Time Behind
1 51 KAELIN Marina KAELIN M. SUI Alpina St. Moritz 2003 57:21.3 +
2 55 GALLO Elisa GALLO E. ITA GRUPPO SCIATORI FIAMME GIALLE 2003 57:21.7 +0.4 +
3 54 COUPAT Liv COUPAT L. FRA BESSAT HIVER 2003 57:40.4 +19.1 +
4 74 SZKURAT Daria SZKURAT D. POL KS CHOCHOLOW 2004 57:52.0 +30.7 +
5 65 DOERINGER Christina DOERINGER C. GER Nordicteam Klingenbrunn 2004 58:08.4 +47.1 +
6 53 LAURENT Nadine LAURENT N. ITA GRUPPO SPORTIVO FIAMME ORO 2003 58:17.0 +55.7 +
7 66 SCHOEPFER Ramona SCHOEPFER R. SUI Marbach 2004 58:47.3 +1:26.0 +
8 94 FOLIE Ylvie FOLIE Y. ITA AMATEURSCICLUB SESVENNA VOLKSB... 2003 58:56.4 +1:35.1 +
9 63 ENGELHARDT Magdalena ENGELHARDT M. AUT WSV Ramsau/Dachstein 2003 59:03.5 +1:42.2 +
10 75 FUJAK Zuzanna FUJAK Z. POL NKS Trojwies Beskodzka 2004 59:16.6 +1:55.3 +
11 58 STEIGER Nadia STEIGER N. SUI Horw 2004 1:00:01.2 +2:39.9 +
12 82 RICHTER Magdalena RICHTER M. GER SC Hochvogel Muenchen 2004 1:00:03.4 +2:42.1 +
13 60 HARTWIG Nelly HARTWIG N. GER SV Biberau 2004 1:00:07.2 +2:45.9 +
14 93 MARCINIAK Julie MARCINIAK J. FRA CLUB DES SPORTS MEGEVE 2003 1:00:07.6 +2:46.3 +
15 67 METTANG Lena METTANG L. GER - BSV WSV Mehrstetten 2004 1:00:17.4 +2:56.1 +
16 57 PIGNOT France PIGNOT F. FRA Sc Agy 2003 1:00:25.2 +3:03.9 +
17 64 RIPPIN Alina RIPPIN A. GER NSV Wernigerode 2003 1:00:25.9 +3:04.6 +
18 79 BESSON Leonie BESSON L. FRA CLUB DES SPORTS LA FECLAZ 2003 1:00:58.4 +3:37.1 +
19 69 BECK Leandra BECK L. SUI Alpina St. Moritz 2004 1:00:59.4 +3:38.1 +
20 83 KESPER Ilva KESPER I. GER SC Willingen 2004 1:01:07.5 +3:46.2 +
21 73 PROKESOVA Tereza PROKESOVA T. CZE Dukla Liberec 2003 1:01:12.0 +3:50.7 +
22 70 CONVARD Heidi CONVARD H. FRA CS COURCHEVEL 2004 1:01:19.2 +3:57.9 +
23 72 OTTO Alexandra OTTO A. GER - TSV Wsv Bad lobenstein 2003 1:01:26.8 +4:05.5 +
24 71 ZAMPA Maria Adele ZAMPA M. SUI Trais Fluors Celerina 2004 1:01:37.6 +4:16.3 +
25 52 DEL RIO Gina DEL RIO G. AND NEC 2004 1:02:13.1 +4:51.8 +
26 68 VEIT Katja VEIT K. GER SC Oberstdorf 2004 1:02:16.7 +4:55.4 +
27 90 STELTER Lia STELTER L. GER SC Aising-Pang 2003 1:02:17.3 +4:56.0 +
28 92 ALDER Fabienne ALDER F. SUI Bernina Pontresina 2003 1:02:18.2 +4:56.9 +
29 87 JARECKA Weronika JARECKA W. POL Lks Klimczok bystra 2003 1:02:27.1 +5:05.8 +
30 96 MOOSER Elyne MOOSER E. SUI Im Fang 2004 1:02:46.8 +5:25.5 +
31 89 OHNGEMACH Klara OHNGEMACH K. GER SZ Calmbach 2004 1:02:53.8 +5:32.5 +
32 56 PERRY Leonie PERRY L. FRA LA BRESSAUDE SS 2004 1:03:39.8 +6:18.5 +
33 61 BOEHME Charlotte BOEHME C. GER Skiverein Stuetzengruen 2004 1:03:42.4 +6:21.1 +
34 95 CHARRIERE Noemie CHARRIERE N. SUI Im Fang 2003 1:03:54.0 +6:32.7 +
35 85 JANEZIC Tia JANEZIC T. SLO TSK JUB Dol pri Ljubljani 2004 1:04:10.2 +6:48.9 +
36 76 SCHRATT Pia SCHRATT P. GER Tsv Buchenberg 2003 1:04:28.5 +7:07.2 +
37 84 IDZINIAK Kamila IDZINIAK K. POL NKS Trojwies Beskidzka 2004 1:04:42.0 +7:20.7 +
38 86 VRANOVA Iva VRANOVA I. CZE Fischer Ski klub Sumava Vimper... 2003 1:04:47.6 +7:26.3 +
39 88 LOGONDER Anna-Maria LOGONDER A. AUT Su Rosenbach 2003 1:04:53.2 +7:31.9 +
40 78 MEDJA LUCIJA MEDJA L. SLO TSK BLED 2004 1:05:03.7 +7:42.4 +
41 80 BUSKO Oliwia BUSKO O. POL MKS Halicz 2003 1:05:21.7 +8:00.4 +
42 62 ZINECKER Lisa ZINECKER L. GER SV Oberteisendorf 2003 1:05:38.5 +8:17.2 +
43 91 KOLODZIEJ Aleksandra KOLODZIEJ A. POL LKS Witow Ski 2004 1:05:50.1 +8:28.8 +
44 99 LJUBIC Nika LJUBIC N. SLO TSK JUB Dol pri Ljubljani 2004 1:06:46.4 +9:25.1 +
45 77 MAIER Milena MAIER M. GER WSG Feldberg 2003 1:07:21.7 +10:00.4 +
46 98 DVORSKA Karolina DVORSKA K. CZE Dukla Liberec 2004 1:08:24.6 +11:03.3 +
47 100 ZADRAVEC Teja ZADRAVEC T. SLO TSK JUB Dol pri Ljubljani 2005 1:12:09.2 +14:47.9 +
48 97 MIQUEL FOLCH Martina MIQUEL FOLCH M. ESP CLUB ESQUI NORDIC LARP 2004 1:12:44.1 +15:22.8 +
101 LOESCHKE Cora LOESCHKE C. GER TSV Leuna 2004 DNF +
59 WIGGER Siri WIGGER S. SUI Am Bachtel 2003 DNF +
81 FRANZ Selina FRANZ S. GER Dorfchemnitzer SV 2004 DNF +