06. - 08.01.2023 - Oberstdorf (GER)
Competitions
Classes
Search
Women U20 1,2k Official Result
Rank Race No Name Nation Club Year of Birth Time Time Behind
1 2 LAURENT Nadine LAURENT N. ITA GRUPPO SPORTIVO FIAMME ORO 2003 A-Final +
2 5 DEL RIO Gina DEL RIO G. AND NEC 2004 A-Final +
3 6 KAELIN Marina KAELIN M. SUI Alpina St. Moritz 2003 A-Final +
4 4 BECK Leandra BECK L. SUI Alpina St. Moritz 2004 A-Final +
5 10 STEIGER Nadia STEIGER N. SUI Horw 2004 A-Final +
6 3 BESSON Leonie BESSON L. FRA CLUB DES SPORTS LA FECLAZ 2003 A-Final +
7 7 KESPER Ilva KESPER I. GER SC Willingen 2004 Semi Finals +
8 18 HARTWIG Nelly HARTWIG N. GER SV Biberau 2004 Semi Finals +
9 25 ENGELHARDT Magdalena ENGELHARDT M. AUT WSV Ramsau/Dachstein 2003 Semi Finals +
10 27 CHARRIERE Noemie CHARRIERE N. SUI Im Fang 2003 Semi Finals +
11 19 DOERINGER Christina DOERINGER C. GER Nordicteam Klingenbrunn 2004 Semi Finals +
12 21 PIGNOT France PIGNOT F. FRA Sc Agy 2003 Semi Finals +
13 8 METTANG Lena METTANG L. GER - BSV WSV Mehrstetten 2004 Quarter Finals +
14 11 PERRY Leonie PERRY L. FRA LA BRESSAUDE SS 2004 Quarter Finals +
15 12 GALLO Elisa GALLO E. ITA GRUPPO SCIATORI FIAMME GIALLE 2003 Quarter Finals +
16 1 COUPAT Liv COUPAT L. FRA BESSAT HIVER 2003 Quarter Finals +
17 9 WIGGER Siri WIGGER S. SUI Am Bachtel 2003 Quarter Finals +
18 13 VEIT Katja VEIT K. GER SC Oberstdorf 2004 Quarter Finals +
19 15 OTTO Alexandra OTTO A. GER - TSV Wsv Bad lobenstein 2003 Quarter Finals +
20 17 MARCINIAK Julie MARCINIAK J. FRA CLUB DES SPORTS MEGEVE 2003 Quarter Finals +
21 14 BOEHME Charlotte BOEHME C. GER Skiverein Stuetzengruen 2004 Quarter Finals +
22 26 FOLIE Ylvie FOLIE Y. ITA AMATEURSCICLUB SESVENNA VOLKSB... 2003 Quarter Finals +
23 28 CONVARD Heidi CONVARD H. FRA CS COURCHEVEL 2004 Quarter Finals +
24 29 ROGLOVA Laura ROGLOVA L. SVK 2005 Quarter Finals +
25 30 LOESCHKE Cora LOESCHKE C. GER TSV Leuna 2004 Quarter Finals +
26 16 SZKURAT Daria SZKURAT D. POL KS CHOCHOLOW 2004 Quarter Finals +
27 20 LJUBIC Nika LJUBIC N. SLO TSK JUB Dol pri Ljubljani 2004 Quarter Finals +
28 22 FUJAK Zuzanna FUJAK Z. POL NKS Trojwies Beskodzka 2004 Quarter Finals +
29 23 RIPPIN Alina RIPPIN A. GER NSV Wernigerode 2003 Quarter Finals +
30 24 SCHOEPFER Ramona SCHOEPFER R. SUI Marbach 2004 Quarter Finals +
31 KOLODZIEJ Aleksandra KOLODZIEJ A. POL LKS Witow Ski 2004 3:05.05 +
32 PROKESOVA Tereza PROKESOVA T. CZE Dukla Liberec 2003 3:05.16 +
33 MAIER Milena MAIER M. GER WSG Feldberg 2003 3:05.39 +
34 DVORSKA Karolina DVORSKA K. CZE Dukla Liberec 2004 3:05.43 +
35 STELTER Lia STELTER L. GER SC Aising-Pang 2003 3:05.73 +
36 ZINECKER Lisa ZINECKER L. GER SV Oberteisendorf 2003 3:06.40 +
37 RICHTER Magdalena RICHTER M. GER SC Hochvogel Muenchen 2004 3:06.89 +
38 ALDER Fabienne ALDER F. SUI Bernina Pontresina 2003 3:07.02 +
39 LOGONDER Anna-Maria LOGONDER A. AUT Su Rosenbach 2003 3:07.86 +
40 JANEZIC Tia JANEZIC T. SLO TSK JUB Dol pri Ljubljani 2004 3:08.00 +
41 MOOSER Elyne MOOSER E. SUI Im Fang 2004 3:08.34 +
42 MEDJA LUCIJA MEDJA L. SLO TSK BLED 2004 3:08.53 +
43 IDZINIAK Kamila IDZINIAK K. POL NKS Trojwies Beskidzka 2004 3:08.94 +
44 JARECKA Weronika JARECKA W. POL Lks Klimczok bystra 2003 3:10.64 +
45 SCHRATT Pia SCHRATT P. GER Tsv Buchenberg 2003 3:10.68 +
46 ZAMPA Maria Adele ZAMPA M. SUI Trais Fluors Celerina 2004 3:10.79 +
47 OHNGEMACH Klara OHNGEMACH K. GER SZ Calmbach 2004 3:11.74 +
48 MIQUEL FOLCH Martina MIQUEL FOLCH M. ESP CLUB ESQUI NORDIC LARP 2004 3:13.86 +
49 BUSKO Oliwia BUSKO O. POL MKS Halicz 2003 3:14.04 +
50 FRANZ Selina FRANZ S. GER Dorfchemnitzer SV 2004 3:16.03 +
51 VRANOVA Iva VRANOVA I. CZE Fischer Ski klub Sumava Vimper... 2003 3:16.39 +
52 ZADRAVEC Teja ZADRAVEC T. SLO TSK JUB Dol pri Ljubljani 2005 3:28.10 +