17. - 18.12.2022 - St.Ulrich am Pillersee (AUT)
Competitions
Classes
Search
Women U20 Women U20 Official Result
Rank Race No Name Nation Club Year of Birth Time Time Behind
1 2 DE MARTIN PINTER Iris DE MARTIN PINTER I. ITA C.S. CARABINIERI SEZ. SCI 2004 A-Final +
2 1 LAURENT Nadine LAURENT N. ITA GRUPPO SPORTIVO FIAMME ORO 2003 A-Final +
3 9 KAELIN Marina KAELIN M. SUI Alpina St. Moritz 2003 A-Final +
4 3 DEL RIO Gina DEL RIO G. AND NEC 2004 A-Final +
5 5 STEIGER Nadia STEIGER N. SUI Horw 2004 A-Final +
6 6 COUPAT Liv COUPAT L. FRA BESSAT HIVER 2003 A-Final +
7 4 BESSON Leonie BESSON L. FRA 2003 Semi Finals +
8 11 PIGNOT France PIGNOT F. FRA Sc Agy 2003 Semi Finals +
9 12 DUSKOVA Katerina DUSKOVA K. CZE Dukla Liberec 2006 Semi Finals +
10 18 DE BUHR Charlotta Sofie DE BUHR C. GER SC Aising Pang 2003 Semi Finals +
11 7 VEIT Katja VEIT K. GER SC Oberstdorf 2004 Semi Finals +
12 8 PERRY Leonie PERRY L. FRA LA BRESSAUDE SS 2004 Semi Finals +
13 10 BECK Leandra BECK L. SUI Alpina St. Moritz 2004 Quarter Finals +
14 16 GALLO Elisa GALLO E. ITA GRUPPO SCIATORI FIAMME GIALLE 2003 Quarter Finals +
15 17 LOGONDER Anna-maria LOGONDER A. AUT Su Rosenbach 2003 Quarter Finals +
16 13 ENGELHARDT Magdalena ENGELHARDT M. AUT WSV Ramsau/Dachstein 2003 Quarter Finals +
17 15 CHARRIERE Noemie CHARRIERE N. SUI Im Fang 2003 Quarter Finals +
18 21 CONVARD Heidi CONVARD H. FRA CS COURCHEVEL 2004 Quarter Finals +
19 22 RANDAKOVA Hana RANDAKOVA H. CZE SKI Sokol Stachy 2005 Quarter Finals +
20 27 GRUBER Ilaria GRUBER I. SUI 2006 Quarter Finals +
21 14 GAILLARD Justine GAILLARD J. FRA SKI AMICAL MEAUDRAIS 2003 Quarter Finals +
22 19 SCHOEPFER Ramona SCHOEPFER R. SUI Marbach 2004 Quarter Finals +
23 23 GISMONDI Maria GISMONDI M. ITA GRUPPO SPORTIVO FIAMME ORO 2004 Quarter Finals +
24 25 SZKURAT Daria SZKURAT D. POL KS CHOCHOLOW 2004 Quarter Finals +
25 30 MEDJA Lucija MEDJA L. SLO TSK BLED 2004 Quarter Finals +
26 20 PROKESOVA Tereza PROKESOVA T. CZE Dukla Liberec 2003 Quarter Finals +
27 24 ZAMPA Maria Adele ZAMPA M. SUI Trais Fluors Celerina 2004 Quarter Finals +
28 26 SEPIC Zala SEPIC Z. SLO Tsk Triglav kranj 2003 Quarter Finals +
29 28 DVORSKA Karolina DVORSKA K. CZE Dukla Liberec 2004 Quarter Finals +
30 29 RIPPIN Alina RIPPIN A. GER NSV Wernigerode 2003 Quarter Finals +
31 KOLODZIEJ Aleksandra KOLODZIEJ A. POL LKS Witow Ski 2004 4:21.48 +
32 BUCHER Heidi BUCHER H. AUT Nordic Team Absam 2006 4:21.48 +
33 BERTHET Melina BERTHET M. FRA VERCORS SKI DE FOND 2004 4:22.24 +
34 SIROVA Anna SIROVA A. CZE Dukla Liberec 2006 4:22.30 +
35 KOURILOVA Ema KOURILOVA E. CZE Fenix Ski Team Jesenik 2005 4:22.68 +
36 TUMOVA Lucie TUMOVA L. CZE Ski klub Jablonec n.N. 2005 4:23.70 +
37 METTANG Lena METTANG L. GER - BSV WSV Mehrstetten 2004 4:23.94 +
38 IDZINIAK Kamila IDZINIAK K. POL NKS Trojwies Beskidzka 2004 4:24.19 +
39 REISNECKER Miriam REISNECKER M. GER 2003 4:24.49 +
40 JAKLOVA Anna JAKLOVA A. CAN Lifeski Academy Ski Club 2005 4:25.73 +
41 HUTTER Anina HUTTER A. SUI Raetia Chur 2005 4:27.41 +
42 GRAEF Luise GRAEF L. GER WSV Asbach 2004 4:27.96 +
43 JANEZIC Tia JANEZIC T. SLO TSK JUB Dol pri Ljubljani 2004 4:28.24 +
44 MILERSKA Anna MILERSKA A. CZE Fenix Ski Team Jesenik 2005 4:28.44 +
45 BOGNER Maike BOGNER M. AUT UNSC Kobenz 2005 4:28.67 +
46 REIT Delia Ioana REIT D. ROU CS DINAMO BUC - CENTRU SPORTIV... 2004 4:29.27 +
47 LJUBIC Nika LJUBIC N. SLO TSK JUB dol pri Ljubljani 2004 4:29.98 +
48 BIMANOVA Eliska BIMANOVA E. CZE Olfin Car Ski Team Trutnov 2005 4:30.14 +
49 JAKUBIEC Maria JAKUBIEC M. POL LKS KLimczok Bystra 2004 4:32.56 +
50 PONTASCH Miriam PONTASCH M. AUT 2005 4:33.10 +
51 VRANOVA Iva VRANOVA I. CZE SK Nove Mesto n.M. 2003 4:33.18 +
52 SCHOEPFER Leandra SCHOEPFER L. SUI 2006 4:33.31 +
53 TAXER Anna-Lena TAXER A. AUT SC Wagrain 2005 4:34.29 +
54 DOBIJA Emilia DOBIJA E. POL LKS Klimczok Bystra 2004 4:34.30 +
55 JINDRISKOVA Lucie JINDRISKOVA L. CZE Ski klub Jablonec n.N. 2006 4:35.01 +
56 REY Sophie REY S. SUI - SVAL Les Pionniers du Val d Herens 2005 4:35.18 +
57 MOCNIK Eva MOCNIK E. SLO SKIKE klub Slovenija 2003 4:36.29 +
58 TUSLOVA Agata TUSLOVA A. CZE SKI Sokol Stachy 2005 4:37.10 +
59 FERCHER Nadine FERCHER N. AUT WSV Stall 2004 4:38.67 +
60 PINTER Chiara PINTER C. AUT ASKOE Villach 2006 4:40.67 +
61 PITON Amelia PITON A. POL UKS Regle Koscielisko 2007 4:41.19 +
62 DARBELLAY Estelle DARBELLAY E. SUI Val Ferret 2005 4:41.36 +
63 PINTER Fiona PINTER F. AUT ASKOE Villach 2006 4:41.70 +
64 LEBLOCHOVA Jana LEBLOCHOVA J. CZE Olfin Car Ski Team Trutnov 2004 4:42.82 +
65 JEZKOVA Matilda JEZKOVA M. CZE Olfin Car Ski Team Trutnov 2004 4:47.55 +
66 SENGEIS Lydia SENGEIS L. AUT - NOE 1. SVG Hohe Wand 2006 4:48.17 +
67 DOUBALIKOVA Adela DOUBALIKOVA A. CZE KL SG Jablonec n.N. 2005 4:49.01 +
68 DIAZ GONZALEZ Nahiara DIAZ GONZALEZ N. ARG CAC 2004 4:49.33 +
69 POELZLEITNER Carina POELZLEITNER C. AUT - SBG 2005 4:49.48 +
70 GROETZNER Agustina GROETZNER A. ARG Cab 2003 4:52.72 +
71 CVRCKOVA Ines CVRCKOVA I. CZE KL SG Jablonec n.N. 2004 4:53.74 +
72 MATEJKOVA Katerina MATEJKOVA K. CZE Ski klub Jablonec n.N. 2005 4:53.86 +
73 SPULLER Anna SPULLER A. AUT - SBG 2006 4:55.92 +
74 PLAKALOVIC Sara PLAKALOVIC S. BIH SK Sarajevo-Istocno Sarajevo 2004 5:05.25 +
75 LEHKA Zora LEHKA Z. CZE KL SG Jablonec n.N. 2005 5:07.91 +
76 TOMA Maria TOMA M. ROU CSS Baia Sprie 2005 5:10.47 +
77 GHERGHEL Ana Raluca GHERGHEL A. ROU CSS Baia Sprie 2005 5:22.88 +