07. - 09.01.2022 - St.Ulrich am Pillersee (AUT)
Competitions
Classes
Search
Ladies U20 1,2k Official Result
Rank Race No Name Nation Club Year of Birth Time Time Behind
1 4 HOFFMANN Helen HOFFMANN H. GER Wsv Oberhof 05 e.V. 2002 2:28.49 +
2 10 VEYRE Maelle VEYRE M. FRA Sc Montgenevre val claree 2002 2:28.80 +0.31 +
3 6 LAURENT Nadine LAURENT N. ITA A.S.D. S.C. GRESSONEY MONTE RO... 2003 2:28.89 +0.40 +
4 11 DELLIT Lara DELLIT L. GER Wsv Asbach 2002 2:29.40 +0.91 +
5 2 PIERREL Julie PIERREL J. FRA Sc Le grand bornand 2002 2:29.48 +0.99 +
6 15 ISONNI Lucia ISONNI L. ITA C.S. ESERCITO 2003 2:30.36 +1.87 +
7 1 WIGGER Siri WIGGER S. SUI Am Bachtel 2003 2:30.42 +1.93 +
8 19 ELMER Malia ELMER M. SUI Riedern 2002 2:31.08 +2.59 +
9 7 PAGNIER Cloe PAGNIER C. FRA RISOUX CLUB CHAUX NEUVE 2002 2:31.31 +2.82 +
10 5 KAELIN Marina KAELIN M. SUI Alpina St. Moritz 2003 2:31.80 +3.31 +
11 31 BECK Leandra BECK L. SUI Alpina St. Moritz 2004 2:32.09 +3.60 +
12 13 VEIT Verena VEIT V. GER Sc Oberstdorf 2002 2:32.11 +3.62 +
13 8 THANNHEIMER Germana THANNHEIMER G. GER Skiclub Oberstdorf 2002 2:32.88 +4.39 +
14 9 DE MARTIN PINTER Iris DE MARTIN PINTER I. ITA C.S. CARABINIERI SEZ. SCI 2004 2:34.10 +5.61 +
15 18 ZEISSLER Jule ZEISSLER J. GER Sc Tv gefrees 2002 2:34.53 +6.04 +
16 14 NUERNBERGER Saskia NUERNBERGER S. GER Vsc Klingenthal 2002 2:34.57 +6.08 +
17 3 DEDEI Denise DEDEI D. ITA S.C. GROMO A.D. 2002 2:35.21 +6.72 +
18 12 MALI Klara MALI K. SLO Tsk Triglav kranj 2002 2:35.85 +7.36 +
19 27 ENGELHARDT Magdalena ENGELHARDT M. AUT WSV Ramsau/Dachstein 2003 2:36.54 +8.05 +
20 20 BUHOLZER Bianca BUHOLZER B. SUI Horw 2002 2:37.08 +8.59 +
21 22 DIDIERLAURENT Clemence DIDIERLAURENT C. FRA CV VAGNEY ROCHESSON 2002 2:37.38 +8.89 +
22 28 MEDJA Lucija MEDJA L. SLO TSK BLED 2004 2:37.43 +8.94 +
23 35 GALLO Elisa GALLO E. ITA GRUPPO SCIATORI FIAMME GIALLE 2003 2:37.90 +9.41 +
24 26 BRECKOVA Aneta BRECKOVA A. CZE FENIX SKI TEAM Jesenik 2002 2:38.06 +9.57 +
25 51 MRACKOVA Lucie MRACKOVA L. CZE Olfin Car Ski Team Trutnov 2005 2:38.34 +9.85 +
26 16 LOGONDER Anna-maria LOGONDER A. AUT Su Rosenbach 2003 2:38.47 +9.98 +
27 40 DVORSKA Karolina DVORSKA K. CZE Dukla Liberec 2004 2:38.70 +10.21 +
28 21 RIPPIN Alina RIPPIN A. GER NSV Wernigerode 2003 2:38.75 +10.26 +
29 17 SIBRAVOVA Eliska SIBRAVOVA E. CZE Dukla Liberec 2002 2:40.30 +11.81 +
30 23 MAZI JAMNIK Hana MAZI JAMNIK H. SLO Skike klub Slovenija 2002 2:40.87 +12.38 +
31 25 MORENO RAMOS Marta MORENO RAMOS M. ESP Caei 2002 2:41.61 +13.12 +
32 32 LJUBIC Nika LJUBIC N. SLO TSK JUB dol pri Ljubljani 2004 2:42.34 +13.85 +
33 24 PROKESOVA Tereza PROKESOVA T. CZE Dukla Liberec 2003 2:42.54 +14.05 +
34 37 STEFANOVA Marketa STEFANOVA M. CZE CKS SKI Jilemnice 2005 2:43.28 +14.79 +
35 43 VRANOVA Iva VRANOVA I. CZE SK Nove Mesto n.M. 2003 2:43.87 +15.38 +
36 30 SCHOEPFER Ramona SCHOEPFER R. SUI Marbach 2004 2:44.06 +15.57 +
37 46 BIMANOVA Eliska BIMANOVA E. CZE Olfin Car Ski Team Trutnov 2005 2:44.42 +15.93 +
38 53 MILERSKA Anna MILERSKA A. CZE SKI Mosty 2005 2:45.54 +17.05 +
39 41 JEZKOVA Matilda JEZKOVA M. CZE Dukla Liberec 2004 2:45.77 +17.28 +
40 47 HONSOVA Anezka HONSOVA A. CZE Fischer Ski klub Sumava Vimper... 2003 2:46.02 +17.53 +
41 39 LEBLOCHOVA Jana LEBLOCHOVA J. CZE Olfin Car Ski Team Trutnov 2004 2:46.29 +17.80 +
42 36 BOGNER Maike BOGNER M. AUT 2005 2:47.02 +18.53 +
43 44 VAGNEROVA Viktorie VAGNEROVA V. CZE Lokomotiva Teplice 2003 2:47.39 +18.90 +
44 42 FERCHER Nadine FERCHER N. AUT WSV Stall 2004 2:47.85 +19.36 +
45 45 PLNA Natalie PLNA N. CZE CKS SKI Jilemnice 2004 2:48.51 +20.02 +
46 29 SIEBERER Hannah SIEBERER H. AUT SC Kossen 2002 2:48.54 +20.05 +
47 34 SEPIC Zala SEPIC Z. SLO Tsk Triglav kranj 2003 2:50.39 +21.90 +
48 38 TAXER Anna Lena TAXER A. AUT SC Wagrain 2005 2:53.34 +24.85 +
49 52 BOUROVA Zuzana BOUROVA Z. CZE CKS SKI Jilemnice 2005 2:54.42 +25.93 +
50 50 ZILINSKA Nela ZILINSKA N. CZE Lokomotiva Teplice 2004 2:56.75 +28.26 +