07. - 09.01.2022 - St.Ulrich am Pillersee (AUT)
Competitions
Classes
Search
Ladies U20 1,2k Official Result
Rank Race No Name Nation Club Year of Birth Time Time Behind
1 1 HOFFMANN Helen HOFFMANN H. GER Wsv Oberhof 05 e.V. 2002 A-Final +
2 4 DELLIT Lara DELLIT L. GER Wsv Asbach 2002 A-Final +
3 3 LAURENT Nadine LAURENT N. ITA A.S.D. S.C. GRESSONEY MONTE RO... 2003 A-Final +
4 10 KAELIN Marina KAELIN M. SUI Alpina St. Moritz 2003 A-Final +
5 18 MALI Klara MALI K. SLO Tsk Triglav kranj 2002 A-Final +
6 8 ELMER Malia ELMER M. SUI Riedern 2002 A-Final +
7 12 VEIT Verena VEIT V. GER Sc Oberstdorf 2002 Semi Finals +
8 9 PAGNIER Cloe PAGNIER C. FRA RISOUX CLUB CHAUX NEUVE 2002 Semi Finals +
9 13 THANNHEIMER Germana THANNHEIMER G. GER Skiclub Oberstdorf 2002 Semi Finals +
10 16 NUERNBERGER Saskia NUERNBERGER S. GER Vsc Klingenthal 2002 Semi Finals +
11 6 ISONNI Lucia ISONNI L. ITA C.S. ESERCITO 2003 Semi Finals +
12 14 DE MARTIN PINTER Iris DE MARTIN PINTER I. ITA C.S. CARABINIERI SEZ. SCI 2004 Semi Finals/DNS +
13 5 PIERREL Julie PIERREL J. FRA Sc Le grand bornand 2002 Quarter Finals +
14 17 DEDEI Denise DEDEI D. ITA S.C. GROMO A.D. 2002 Quarter Finals +
15 20 BUHOLZER Bianca BUHOLZER B. SUI Horw 2002 Quarter Finals +
16 22 MEDJA Lucija MEDJA L. SLO TSK BLED 2004 Quarter Finals +
17 2 VEYRE Maelle VEYRE M. FRA Sc Montgenevre val claree 2002 Quarter Finals +
18 15 ZEISSLER Jule ZEISSLER J. GER Sc Tv gefrees 2002 Quarter Finals +
19 21 DIDIERLAURENT Clemence DIDIERLAURENT C. FRA CV VAGNEY ROCHESSON 2002 Quarter Finals +
20 27 DVORSKA Karolina DVORSKA K. CZE Dukla Liberec 2004 Quarter Finals +
21 11 BECK Leandra BECK L. SUI Alpina St. Moritz 2004 Quarter Finals +
22 19 ENGELHARDT Magdalena ENGELHARDT M. AUT WSV Ramsau/Dachstein 2003 Quarter Finals +
23 24 BRECKOVA Aneta BRECKOVA A. CZE FENIX SKI TEAM Jesenik 2002 Quarter Finals +
24 26 LOGONDER Anna-maria LOGONDER A. AUT Su Rosenbach 2003 Quarter Finals +
25 28 RIPPIN Alina RIPPIN A. GER NSV Wernigerode 2003 Quarter Finals +
26 23 GALLO Elisa GALLO E. ITA GRUPPO SCIATORI FIAMME GIALLE 2003 Quarter Finals +
27 25 MRACKOVA Lucie MRACKOVA L. CZE Olfin Car Ski Team Trutnov 2005 Quarter Finals +
28 29 SIBRAVOVA Eliska SIBRAVOVA E. CZE Dukla Liberec 2002 Quarter Finals +
29 30 MAZI JAMNIK Hana MAZI JAMNIK H. SLO Skike klub Slovenija 2002 Quarter Finals +
30 7 WIGGER Siri WIGGER S. SUI Am Bachtel 2003 Quarter Finals/DNS +
31 MORENO RAMOS Marta MORENO RAMOS M. ESP Caei 2002 2:41.61 +
32 LJUBIC Nika LJUBIC N. SLO TSK JUB dol pri Ljubljani 2004 2:42.34 +
33 PROKESOVA Tereza PROKESOVA T. CZE Dukla Liberec 2003 2:42.54 +
34 STEFANOVA Marketa STEFANOVA M. CZE CKS SKI Jilemnice 2005 2:43.28 +
35 VRANOVA Iva VRANOVA I. CZE SK Nove Mesto n.M. 2003 2:43.87 +
36 SCHOEPFER Ramona SCHOEPFER R. SUI Marbach 2004 2:44.06 +
37 BIMANOVA Eliska BIMANOVA E. CZE Olfin Car Ski Team Trutnov 2005 2:44.42 +
38 MILERSKA Anna MILERSKA A. CZE SKI Mosty 2005 2:45.54 +
39 JEZKOVA Matilda JEZKOVA M. CZE Dukla Liberec 2004 2:45.77 +
40 HONSOVA Anezka HONSOVA A. CZE Fischer Ski klub Sumava Vimper... 2003 2:46.02 +
41 LEBLOCHOVA Jana LEBLOCHOVA J. CZE Olfin Car Ski Team Trutnov 2004 2:46.29 +
42 BOGNER Maike BOGNER M. AUT 2005 2:47.02 +
43 VAGNEROVA Viktorie VAGNEROVA V. CZE Lokomotiva Teplice 2003 2:47.39 +
44 FERCHER Nadine FERCHER N. AUT WSV Stall 2004 2:47.85 +
45 PLNA Natalie PLNA N. CZE CKS SKI Jilemnice 2004 2:48.51 +
46 SIEBERER Hannah SIEBERER H. AUT SC Kossen 2002 2:48.54 +
47 SEPIC Zala SEPIC Z. SLO Tsk Triglav kranj 2003 2:50.39 +
48 TAXER Anna Lena TAXER A. AUT SC Wagrain 2005 2:53.34 +
49 BOUROVA Zuzana BOUROVA Z. CZE CKS SKI Jilemnice 2005 2:54.42 +
50 ZILINSKA Nela ZILINSKA N. CZE Lokomotiva Teplice 2004 2:56.75 +