03. - 05.12.2021 - Ulrichen, Goms (SUI)
Competitions
Classes
Search
Ladies U20 1,2k Unofficial result
Rank Race No Name Nation Club Year of Birth Time Time Behind
1 16 LAURENT Nadine LAURENT N. ITA A.S.D. S.C. GRESSONEY MONTE RO... 2003 3:33.09 +
2 8 PIGNOT France PIGNOT F. FRA Sc Agy 2003 3:40.00 +6.91 +
3 18 COUPAT Liv COUPAT L. FRA BESSAT HIVER 2003 3:41.11 +8.02 +
4 7 THANNHEIMER Germana THANNHEIMER G. GER Skiclub Oberstdorf 2002 3:41.71 +8.62 +
5 1 PIERREL Julie PIERREL J. FRA Sc Le grand bornand 2002 3:42.33 +9.24 +
6 46 GALLO Elisa GALLO E. ITA GRUPPO SCIATORI FIAMME GIALLE 2003 3:43.32 +10.23 +
7 4 PAGNIER Cloe PAGNIER C. FRA RISOUX CLUB CHAUX NEUVE 2002 3:44.96 +11.87 +
8 17 ISONNI Lucia ISONNI L. ITA C.S. ESERCITO 2003 3:46.99 +13.90 +
9 22 ENGELHARDT Magdalena ENGELHARDT M. AUT WSV Ramsau/Dachstein 2003 3:47.18 +14.09 +
10 2 MALI Klara MALI K. SLO Tsk Triglav kranj 2002 3:49.01 +15.92 +
11 15 ELMER Malia ELMER M. SUI Riedern 2002 3:50.64 +17.55 +
12 6 HADZIC Tena HADZIC T. CRO Ski Club Sljeme Zagreb 2004 3:53.50 +20.41 +
13 5 BEREZECKA Anna BEREZECKA A. POL MULKS GRUPA OSCAR Tomaszow L... 2002 3:53.69 +20.60 +
14 3 KAELIN Marina KAELIN M. SUI Alpina St. Moritz 2003 3:54.50 +21.41 +
15 25 BECK Leandra BECK L. SUI Alpina St. Moritz 2004 3:56.01 +22.92 +
16 31 STEIGER Nadia STEIGER N. SUI Horw 2004 3:56.43 +23.34 +
17 58 BRAMS Shea BRAMS S. USA Eastern Mass Nordic 2002 3:56.44 +23.35 +
18 27 FUJAK Zuzanna FUJAK Z. POL NKS Trojwies Beskodzka 2004 3:56.87 +23.78 +
19 14 SZKURAT Daria SZKURAT D. POL KS CHOCHOLOW 2004 3:58.56 +25.47 +
20 54 DARBELLAY Estelle DARBELLAY E. SUI Val Ferret 2005 3:59.51 +26.42 +
21 20 MEDJA Lucija MEDJA L. SLO TSK BLED 2004 4:00.11 +27.02 +
22 21 DEL RIO Gina DEL RIO G. AND NEC 2004 4:01.61 +28.52 +
23 23 SCHOEPFER Ramona SCHOEPFER R. SUI Marbach 2004 4:03.04 +29.95 +
24 32 CHARRIERE Noemie CHARRIERE N. SUI Im Fang 2003 4:03.25 +30.16 +
25 52 TUCKER Amelia TUCKER A. USA Eastern Mass Nordic 2002 4:03.31 +30.22 +
26 19 MORENO RAMOS Marta MORENO RAMOS M. ESP Caei 2002 4:05.11 +32.02 +
27 28 LJUBIC Nika LJUBIC N. SLO TSK JUB dol pri Ljubljani 2004 4:05.57 +32.48 +
28 26 MOOSER Elyne MOOSER E. SUI Im Fang 2004 4:05.88 +32.79 +
29 13 MARECZEK Kinga MARECZEK K. POL Mks Karkonosze 2003 4:07.19 +34.10 +
30 48 JARECKA Weronika JARECKA W. POL Lks Klimczok bystra 2003 4:07.99 +34.90 +
31 51 HUTTER Anina HUTTER A. SUI - BSV Rätia Chur 1900 4:08.42 +35.33 +
32 30 HAAS Selina HAAS S. SUI - ZSSV Marbach 2002 4:08.75 +35.66 +
33 10 DIAZ GONZALEZ Nahiara DIAZ GONZALEZ N. ARG CAC 2004 4:09.81 +36.72 +
34 9 LOGONDER Anna-maria LOGONDER A. AUT Su Rosenbach 2003 4:10.18 +37.09 +
35 11 BUHOLZER Bianca BUHOLZER B. SUI Horw 2002 4:12.49 +39.40 +
36 33 GUNTERN Helena GUNTERN H. SUI Sarsura Zernez 2002 4:14.80 +41.71 +
37 37 MEISSER Sarah MEISSER S. SUI - BSV Davos 2003 4:16.32 +43.23 +
38 29 BUSKO Oliwia BUSKO O. POL MKS Halicz 2003 4:17.35 +44.26 +
39 35 TRIEBS Fiona TRIEBS F. SUI - BSV Sarsura Zernez 2003 4:17.95 +44.86 +
40 53 ZAMPA Maria Adele ZAMPA M. SUI Trais Fluors Celerina 2004 4:18.43 +45.34 +
41 50 DESCHENAUX Charlotte DESCHENAUX C. SUI - SROM Glisse Club Romont 2003 4:21.64 +48.55 +
42 38 BARSNYAM Nomin-erdene BARSNYAM N. MGL MONGOLIAN SKI FEDERATION 2004 4:23.68 +50.59 +
43 57 KNOBEL Tabea KNOBEL T. SUI - ZSV Am Bachtel 2005 4:23.84 +50.75 +
44 55 REY Sophie REY S. SUI - SVAL Les Pionniers du Val d Herens 2005 4:23.90 +50.81 +
45 24 HAUSER Julia HAUSER J. SUI - OSSV Riedern 2002 4:24.86 +51.77 +
46 12 GROETZNER Agustina GROETZNER A. ARG Cab 2003 4:25.16 +52.07 +
47 41 VOLFA Estere VOLFA E. LAT CPSS 2005 4:26.82 +53.73 +
48 43 ZIMMERMANN Lea ZIMMERMANN L. SUI - BSV Davos 2004 4:30.90 +57.81 +
49 39 CHRISTEN Fiona CHRISTEN F. SUI - ZSSV Unterschaechen 2003 4:31.20 +58.11 +
50 42 RUEEGG Celia RUEEGG C. SUI am Bachtel 2004 4:33.06 +59.97 +
51 49 KIENHOLZ Svenja KIENHOLZ S. SUI - BOSV Nordischer SC-Oberhasli 2003 4:39.16 +1:06.07 +
52 45 FEUBLI Luana FEUBLI L. SUI - ZSSV Bueren-Oberdorf 2003 4:41.30 +1:08.21 +
53 34 PLAKALOVIC Sara PLAKALOVIC S. BIH SK Sarajevo-Istocno Sarajevo 2004 4:44.04 +1:10.95 +
54 40 JUARISTI ETXABE Alaia JUARISTI ETXABE A. ESP UZTURRE CLUB ALPINO 2004 4:44.05 +1:10.96 +
55 44 FERNANDEZ RIGHI Maira Sofia FERNANDEZ RIGHI M. ARG Club Andino Bariloche (CAB) 2006 4:45.22 +1:12.13 +
56 36 FREIHOLZ Lilou FREIHOLZ L. SUI - SROM Vallee de Joux 2003 4:57.31 +1:24.22 +
57 56 PELLATON Loane PELLATON L. SUI - GJ La Brevine 1900 5:03.28 +1:30.19 +
58 47 MUEHLEMATTER Pirjo MUEHLEMATTER P. SUI - BOSV Nordischer SC-Oberhasli 2003 5:07.40 +1:34.31 +