03. - 05.12.2021 - Ulrichen, Goms (SUI)
Competitions
Classes
Search
Ladies U20 5km Official Result
Rank Race No Name Nation Club Year of Birth Time Time Behind
1 33 LAURENT Nadine LAURENT N. ITA A.S.D. S.C. GRESSONEY MONTE RO... 2003 15:18.4 +
2 39 DE MARTIN PINTER Iris DE MARTIN PINTER I. ITA C.S. CARABINIERI SEZ. SCI 2004 15:20.7 +2.3 +
2 54 THANNHEIMER Germana THANNHEIMER G. GER Skiclub Oberstdorf 2002 15:20.7 +2.3 +
4 58 PIERREL Julie PIERREL J. FRA Sc Le grand bornand 2002 15:35.2 +16.8 +
5 26 DEDEI Denise DEDEI D. ITA S.C. GROMO A.D. 2002 15:37.9 +19.5 +
6 48 PAGNIER Cloe PAGNIER C. FRA RISOUX CLUB CHAUX NEUVE 2002 15:40.2 +21.8 +
7 57 KAELIN Marina KAELIN M. SUI Alpina St. Moritz 2003 15:43.0 +24.6 +
8 24 GALLO Elisa GALLO E. ITA GRUPPO SCIATORI FIAMME GIALLE 2003 15:46.4 +28.0 +
9 47 ISONNI Lucia ISONNI L. ITA C.S. ESERCITO 2003 15:47.1 +28.7 +
10 45 PIGNOT France PIGNOT F. FRA Sc Agy 2003 15:55.0 +36.6 +
11 46 FUJAK Zuzanna FUJAK Z. POL NKS Trojwies Beskodzka 2004 15:56.5 +38.1 +
12 50 ENGELHARDT Magdalena ENGELHARDT M. AUT WSV Ramsau/Dachstein 2003 15:57.2 +38.8 +
13 56 MAZI JAMNIK Hana MAZI JAMNIK H. SLO Skike klub Slovenija 2002 16:02.3 +43.9 +
14 52 SCHOEPFER Ramona SCHOEPFER R. SUI Marbach 2004 16:09.1 +50.7 +
15 51 COUPAT Liv COUPAT L. FRA BESSAT HIVER 2003 16:26.1 +1:07.7 +
16 35 DEL RIO Gina DEL RIO G. AND NEC 2004 16:28.9 +1:10.5 +
17 53 BUHOLZER Bianca BUHOLZER B. SUI Horw 2002 16:32.2 +1:13.8 +
18 49 MALI Klara MALI K. SLO Tsk Triglav kranj 2002 16:34.3 +1:15.9 +
19 5 HUTTER Anina HUTTER A. SUI - BSV Rätia Chur 1900 16:39.2 +1:20.8 +
20 44 BECK Leandra BECK L. SUI Alpina St. Moritz 2004 16:42.7 +1:24.3 +
21 38 MEDJA Lucija MEDJA L. SLO TSK BLED 2004 16:42.9 +1:24.5 +
22 42 MOOSER Elyne MOOSER E. SUI Im Fang 2004 16:48.4 +1:30.0 +
23 34 STEIGER Nadia STEIGER N. SUI Horw 2004 16:50.6 +1:32.2 +
24 4 DARBELLAY Estelle DARBELLAY E. SUI Val Ferret 2005 16:57.7 +1:39.3 +
25 31 MORENO RAMOS Marta MORENO RAMOS M. ESP Caei 2002 17:09.7 +1:51.3 +
26 19 JARECKA Weronika JARECKA W. POL Lks Klimczok bystra 2003 17:09.8 +1:51.4 +
27 6 TUCKER Amelia TUCKER A. USA Eastern Mass Nordic 2002 17:29.6 +2:11.2 +
28 12 JANEZIC Tia JANEZIC T. SLO TSK JUB Dol pri Ljubljani 2004 17:36.0 +2:17.6 +
29 43 HAAS Selina HAAS S. SUI - ZSSV Marbach 2002 17:36.8 +2:18.4 +
30 29 LOGONDER Anna-maria LOGONDER A. AUT Su Rosenbach 2003 17:38.9 +2:20.5 +
31 10 DESCHENAUX Charlotte DESCHENAUX C. SUI - SROM Glisse Club Romont 2003 17:47.9 +2:29.5 +
32 30 BEREZECKA Anna BEREZECKA A. POL MULKS GRUPA OSCAR Tomaszow L... 2002 17:50.0 +2:31.6 +
33 14 BRAMS Shea BRAMS S. USA Eastern Mass Nordic 2002 17:53.9 +2:35.5 +
34 27 BUSKO Oliwia BUSKO O. POL MKS Halicz 2003 17:58.7 +2:40.3 +
35 41 GUNTERN Helena GUNTERN H. SUI Sarsura Zernez 2002 18:04.5 +2:46.1 +
36 1 REY Sophie REY S. SUI - SVAL Les Pionniers du Val d Herens 2005 18:05.7 +2:47.3 +
37 32 TRIEBS Fiona TRIEBS F. SUI - BSV Sarsura Zernez 2003 18:12.9 +2:54.5 +
38 21 MARECZEK Kinga MARECZEK K. POL Mks Karkonosze 2003 18:17.9 +2:59.5 +
39 25 CHARRIERE Noemie CHARRIERE N. SUI Im Fang 2003 18:25.1 +3:06.7 +
40 22 RUEEGG Celia RUEEGG C. SUI am Bachtel 2004 18:26.1 +3:07.7 +
41 11 BARSNYAM Nomin-erdene BARSNYAM N. MGL MONGOLIAN SKI FEDERATION 2004 18:26.7 +3:08.3 +
42 13 VOLFA Estere VOLFA E. LAT CPSS 2005 18:43.0 +3:24.6 +
43 17 CHRISTEN Fiona CHRISTEN F. SUI - ZSSV Unterschaechen 2003 18:46.7 +3:28.3 +
44 23 MEISSER Sarah MEISSER S. SUI - BSV Davos 2003 18:48.6 +3:30.2 +
45 20 HAUSER Julia HAUSER J. SUI - OSSV Riedern 2002 19:00.3 +3:41.9 +
46 15 ZIMMERMANN Lea ZIMMERMANN L. SUI - BSV Davos 2004 19:00.7 +3:42.3 +
47 40 GROETZNER Agustina GROETZNER A. ARG Cab 2003 19:22.8 +4:04.4 +
48 7 FERNANDEZ RIGHI Maira Sofia FERNANDEZ RIGHI M. ARG Club Andino Bariloche (CAB) 2006 19:32.6 +4:14.2 +
49 37 DIAZ GONZALEZ Nahiara DIAZ GONZALEZ N. ARG CAC 2004 19:34.9 +4:16.5 +
50 18 JUARISTI ETXABE Alaia JUARISTI ETXABE A. ESP UZTURRE CLUB ALPINO 2004 19:47.6 +4:29.2 +
51 16 FREIHOLZ Lilou FREIHOLZ L. SUI - SROM Vallee de Joux 2003 19:56.7 +4:38.3 +
52 8 MUEHLEMATTER Pirjo MUEHLEMATTER P. SUI - BOSV Nordischer SC-Oberhasli 2003 20:03.8 +4:45.4 +
53 3 PERRITAZ Jeanne PERRITAZ J. SUI - SROM Im Fang 2005 20:09.6 +4:51.2 +
54 28 RIBERA Eduarda RIBERA E. BRA 2004 20:12.9 +4:54.5 +
55 9 FEUBLI Luana FEUBLI L. SUI - ZSSV Bueren-Oberdorf 2003 21:06.1 +5:47.7 +
56 36 PLAKALOVIC Sara PLAKALOVIC S. BIH SK Sarajevo-Istocno Sarajevo 2004 21:39.6 +6:21.2 +
57 2 PELLATON Loane PELLATON L. SUI - GJ La Brevine 1900 21:44.0 +6:25.6 +