18. - 20.12.2020 - Formazza (ITA)
Competitions
Classes
Search
Ladies U20 10k FT Unofficial result
Rank Race No Name Nation Club Year of Birth Time Time Behind
1 3 KAELIN Nadja KAELIN N. SUI Alpina St. Moritz 2001 28:13.4 +
2 1 WEBER Anja WEBER A. SUI Am Bachtel 2001 28:18.2 +4.8 +
3 8 KAELIN Marina KAELIN M. SUI Alpina St. Moritz 2003 28:49.9 +36.5 +
4 5 WALCHER Witta-luisa WALCHER W. AUT WSV Ramsau-Steiermark 2002 28:51.3 +37.9 +
5 11 JAZBEC Sara JAZBEC S. SLO Tsk Triglav kranj 2001 28:52.8 +39.4 +
6 21 SILVESTRI Veronica SILVESTRI V. ITA A.S.D. SPORTING CLUB LIVIGNO 2002 28:53.2 +39.8 +
7 2 MAZI JAMNIK Hana MAZI JAMNIK H. SLO Skike klub Slovenija 2002 29:02.0 +48.6 +
8 18 HUTTER Sara HUTTER S. ITA G.S. FIAMME ORO MOENA 2001 29:15.5 +1:02.1 +
9 7 IGLESIAS Maria IGLESIAS M. ESP Anec 2001 29:18.1 +1:04.7 +
10 26 DE MARTIN PINTER Iris DE MARTIN PINTER I. ITA C.S. CARABINIERI SEZ. SCI 2004 29:22.5 +1:09.1 +
11 15 GAUTHIER Alexiane GAUTHIER A. FRA C.S la feclaz 2001 29:26.0 +1:12.6 +
12 13 SCHERZ Magdalena SCHERZ M. AUT I. sportvereinigung hohe wand 2001 29:31.2 +1:17.8 +
13 6 MALI Klara MALI K. SLO Tsk Triglav kranj 2002 29:31.3 +1:17.9 +
14 19 COZZI Giulia COZZI G. ITA S.C. UBI BANCA GOGGI A.S.D. 2001 29:37.2 +1:23.8 +
15 14 VEYRE Maelle VEYRE M. FRA Sc Montgenevre val claree 2002 29:50.3 +1:36.9 +
16 10 KUREK Tania KUREK T. FRA Scn Pays rochois 2001 29:55.7 +1:42.3 +
17 12 EVEN Maya EVEN M. FRA Sa Meaudrais 2001 29:56.8 +1:43.4 +
18 27 BASTRENTAZ Beatrice BASTRENTAZ B. ITA S.C. MONT NERY A.S.D. 2001 29:58.3 +1:44.9 +
19 23 GISMONDI Maria GISMONDI M. ITA BACHMANN SPORT COLLEGE S.S.D. ... 2004 30:00.6 +1:47.2 +
20 32 GALLO Elisa GALLO E. ITA S.C. ALPI MARITTIME ENTRAQUE-V... 2003 30:13.0 +1:59.6 +
21 22 MEDJA Lucija MEDJA L. SLO TSK BLED 2004 30:13.6 +2:00.2 +
22 4 ISONNI Lucia ISONNI L. ITA S.C. SCHILPARIO A.D. 2003 30:35.7 +2:22.3 +
23 29 DUCHAUFOUR Eve Ondine DUCHAUFOUR E. FRA Sc Grandvaux 2001 30:45.4 +2:32.0 +
24 9 COLA Francesca COLA F. ITA S.C. ALTA VALTELLINA A.D. 2002 30:47.9 +2:34.5 +
25 25 PAGNIER Cloe PAGNIER C. FRA RISOUX CLUB CHAUX NEUVE 2002 30:55.8 +2:42.4 +
26 40 NEGRINI Elisa NEGRINI E. ITA 2001 31:06.3 +2:52.9 +
27 28 LAURENT Nadine LAURENT N. ITA A.S.D. S.C. GRESSONEY MONTE RO... 2003 31:11.4 +2:58.0 +
28 17 BUHOLZER Bianca BUHOLZER B. SUI Horw 2002 31:14.1 +3:00.7 +
29 30 OLLIER Aline OLLIER A. ITA S.C. VALDIGNE MONT BLANC A.S.D... 2002 31:15.2 +3:01.8 +
30 41 LAURENT Amalia LAURENT A. ITA 2001 31:29.0 +3:15.6 +
31 31 CENTAMORI Lara CENTAMORI L. ITA A.S.D. S.C. VALLE VIGEZZO 2001 31:30.6 +3:17.2 +
32 35 ROSSI Elena ROSSI E. ITA S.C. ALTA VALTELLINA A.D. 2003 31:34.0 +3:20.6 +
33 36 MORENO RAMOS Marta MORENO RAMOS M. ESP Caei 2002 31:43.7 +3:30.3 +
34 24 DEDEI Denise DEDEI D. ITA S.C. GROMO A.D. 2002 31:43.8 +3:30.4 +
35 42 CENA Virginia CENA V. ITA 2004 31:46.1 +3:32.7 +
36 16 ROSSI Anna ROSSI A. ITA C.S. CARABINIERI SEZ. SCI 2001 31:46.8 +3:33.4 +
37 38 SOMA Maddalena SOMA M. ITA 2001 31:51.3 +3:37.9 +
38 20 CUADRADO Irati CUADRADO I. ESP IRRINTZI 2001 31:54.7 +3:41.3 +
39 34 NEGRONI Giulia NEGRONI G. ITA S.C. 13 CLUSONE A.D. 2003 33:04.7 +4:51.3 +
40 33 INNERKOFLER Sophia INNERKOFLER S. ITA C.S. CARABINIERI SEZ. SCI 2002 33:16.6 +5:03.2 +
41 37 TAZZIOLI Anna TAZZIOLI A. ITA OLIMPIC LAMA A.D. 2001 33:39.9 +5:26.5 +
42 39 GRAPPEIN Coralie GRAPPEIN C. ITA 2002 33:47.8 +5:34.4 +