18. - 20.12.2020 - Formazza (ITA)
Competitions
Classes
Search
Ladies U20 5km Official Result
Rank Race No Name Nation Club Year of Birth Time Time Behind
1 42 WEBER Anja WEBER A. SUI Am Bachtel 2001 15:07.4 +
2 40 KAELIN Nadja KAELIN N. SUI Alpina St. Moritz 2001 15:23.4 +16.0 +
3 41 MAZI JAMNIK Hana MAZI JAMNIK H. SLO Skike klub Slovenija 2002 15:45.1 +37.7 +
4 17 DE MARTIN PINTER Iris DE MARTIN PINTER I. ITA C.S. CARABINIERI SEZ. SCI 2004 15:59.3 +51.9 +
5 32 JAZBEC Sara JAZBEC S. SLO Tsk Triglav kranj 2001 16:01.4 +54.0 +
6 35 KAELIN Marina KAELIN M. SUI Alpina St. Moritz 2003 16:07.9 +1:00.5 +
7 38 WALCHER Witta-luisa WALCHER W. AUT WSV Ramsau-Steiermark 2002 16:11.9 +1:04.5 +
8 25 HUTTER Sara HUTTER S. ITA G.S. FIAMME ORO MOENA 2001 16:17.6 +1:10.2 +
9 24 COZZI Giulia COZZI G. ITA S.C. UBI BANCA GOGGI A.S.D. 2001 16:23.1 +1:15.7 +
10 33 KUREK Tania KUREK T. FRA Scn Pays rochois 2001 16:23.3 +1:15.9 +
11 36 IGLESIAS Maria IGLESIAS M. ESP Anec 2001 16:26.2 +1:18.8 +
12 15 LAURENT Nadine LAURENT N. ITA A.S.D. S.C. GRESSONEY MONTE RO... 2003 16:26.9 +1:19.5 +
13 11 GALLO Elisa GALLO E. ITA S.C. ALPI MARITTIME ENTRAQUE-V... 2003 16:27.1 +1:19.7 +
14 18 PAGNIER Cloe PAGNIER C. FRA RISOUX CLUB CHAUX NEUVE 2002 16:38.2 +1:30.8 +
15 22 SILVESTRI Veronica SILVESTRI V. ITA A.S.D. SPORTING CLUB LIVIGNO 2002 16:38.7 +1:31.3 +
16 39 ISONNI Lucia ISONNI L. ITA S.C. SCHILPARIO A.D. 2003 16:38.9 +1:31.5 +
17 20 GISMONDI Maria GISMONDI M. ITA BACHMANN SPORT COLLEGE S.S.D. ... 2004 16:39.1 +1:31.7 +
18 31 EVEN Maya EVEN M. FRA Sa Meaudrais 2001 16:42.3 +1:34.9 +
19 37 MALI Klara MALI K. SLO Tsk Triglav kranj 2002 16:43.6 +1:36.2 +
20 34 COLA Francesca COLA F. ITA S.C. ALTA VALTELLINA A.D. 2002 16:52.5 +1:45.1 +
21 14 DUCHAUFOUR Eve Ondine DUCHAUFOUR E. FRA Sc Grandvaux 2001 16:53.9 +1:46.5 +
22 16 BASTRENTAZ Beatrice BASTRENTAZ B. ITA S.C. MONT NERY A.S.D. 2001 16:54.5 +1:47.1 +
22 28 GAUTHIER Alexiane GAUTHIER A. FRA C.S la feclaz 2001 16:54.5 +1:47.1 +
24 26 BUHOLZER Bianca BUHOLZER B. SUI Horw 2002 16:56.3 +1:48.9 +
25 1 LAURENT Amalia LAURENT A. ITA 2001 16:57.0 +1:49.6 +
26 27 ROSSI Anna ROSSI A. ITA C.S. CARABINIERI SEZ. SCI 2001 17:06.0 +1:58.6 +
27 21 MEDJA Lucija MEDJA L. SLO TSK BLED 2004 17:08.5 +2:01.1 +
28 30 SCHERZ Magdalena SCHERZ M. AUT I. sportvereinigung hohe wand 2001 17:09.6 +2:02.2 +
29 29 VEYRE Maelle VEYRE M. FRA Sc Montgenevre val claree 2002 17:12.1 +2:04.7 +
30 6 TAZZIOLI Anna TAZZIOLI A. ITA OLIMPIC LAMA A.D. 2001 17:18.8 +2:11.4 +
30 9 NEGRONI Giulia NEGRONI G. ITA S.C. 13 CLUSONE A.D. 2003 17:18.8 +2:11.4 +
32 12 CENTAMORI Lara CENTAMORI L. ITA A.S.D. S.C. VALLE VIGEZZO 2001 17:20.1 +2:12.7 +
33 13 OLLIER Aline OLLIER A. ITA S.C. VALDIGNE MONT BLANC A.S.D... 2002 17:25.7 +2:18.3 +
34 4 CENA Virginia CENA V. ITA 2004 17:31.7 +2:24.3 +
35 19 DEDEI Denise DEDEI D. ITA S.C. GROMO A.D. 2002 17:32.8 +2:25.4 +
36 7 MORENO RAMOS Marta MORENO RAMOS M. ESP Caei 2002 17:34.2 +2:26.8 +
37 3 GRAPPEIN Coralie GRAPPEIN C. ITA 2002 17:35.8 +2:28.4 +
38 2 NEGRINI Elisa NEGRINI E. ITA 2001 17:42.8 +2:35.4 +
39 8 ROSSI Elena ROSSI E. ITA S.C. ALTA VALTELLINA A.D. 2003 17:53.5 +2:46.1 +
40 10 INNERKOFLER Sophia INNERKOFLER S. ITA C.S. CARABINIERI SEZ. SCI 2002 17:56.9 +2:49.5 +
41 23 CUADRADO Irati CUADRADO I. ESP IRRINTZI 2001 18:08.9 +3:01.5 +
42 5 SOMA Maddalena SOMA M. ITA 2001 18:37.6 +3:30.2 +