05. - 06.12.2020 - Obergoms (SUI)
Competitions
Classes
Search
Ladies U20 5k Official Result
Rank Race No Name Nation Club Year of Birth Time Time Behind
1 48 MAZI JAMNIK Hana MAZI JAMNIK H. SLO Skike klub Slovenija 2002 13:53.2 +
2 55 WEBER Anja WEBER A. SUI Am Bachtel 2001 13:59.3 +6.1 +
3 54 KAELIN Nadja KAELIN N. SUI Alpina St. Moritz 2001 14:07.5 +14.3 +
4 53 WALCHER Witta-luisa WALCHER W. AUT WSV Ramsau-Steiermark 2002 14:12.3 +19.1 +
5 50 KAELIN Marina KAELIN M. SUI Alpina St. Moritz 2003 14:17.1 +23.9 +
6 43 MALI Klara MALI K. SLO Tsk Triglav kranj 2002 14:20.7 +27.5 +
7 44 IGLESIAS Maria IGLESIAS M. ESP Anec 2001 14:26.0 +32.8 +
8 51 JAZBEC Sara JAZBEC S. SLO Tsk Triglav kranj 2001 14:27.3 +34.1 +
9 41 SILVESTRI Veronica SILVESTRI V. ITA A.S.D. SPORTING CLUB LIVIGNO 2002 14:31.2 +38.0 +
10 5 MEIER Lea MEIER L. SUI Davos 2001 14:37.0 +43.8 +
11 32 ISONNI Lucia ISONNI L. ITA S.C. SCHILPARIO A.D. 2003 14:46.3 +53.1 +
12 38 MEDJA Lucija MEDJA L. SLO TSK BLED 2004 14:57.7 +1:04.5 +
13 45 HUTTER Sara HUTTER S. ITA G.S. FIAMME ORO MOENA 2001 15:02.0 +1:08.8 +
14 37 COLA Francesca COLA F. ITA S.C. ALTA VALTELLINA A.D. 2002 15:03.0 +1:09.8 +
15 49 SCHERZ Magdalena SCHERZ M. AUT I. sportvereinigung hohe wand 2001 15:04.9 +1:11.7 +
16 52 LINDEGGER Flavia LINDEGGER F. SUI - BSV Davos 2001 15:05.3 +1:12.1 +
17 10 SCHOEPFER Ramona SCHOEPFER R. SUI - ZSSV Marbach 2004 15:25.3 +1:32.1 +
18 34 ELMER Malia ELMER M. SUI - OSSV Riedern 2002 15:32.4 +1:39.2 +
19 17 NIEDHART Lea NIEDHART L. SUI - BOSV Kandersteg 2002 15:40.2 +1:47.0 +
20 42 CUADRADO Irati CUADRADO I. ESP IRRINTZI 2001 15:41.8 +1:48.6 +
21 46 SIVOKOVA Kristina SIVOKOVA K. SVK Lk Ski team jase latky 2002 15:44.1 +1:50.9 +
22 35 BEREZECKA Anna BEREZECKA A. POL Mulks Grupa oskar tomaszow lub... 2002 15:46.1 +1:52.9 +
23 6 BECK Leandra BECK L. SUI - BSV Alpina St.Moritz 1900 15:50.2 +1:57.0 +
24 3 MOOSER Elyne MOOSER E. SUI - SROM Im Fang 2004 15:51.0 +1:57.8 +
25 47 ADRIGAN Sophie ADRIGAN S. AUT 2001 15:51.6 +1:58.4 +
26 18 BUSKO Oliwia BUSKO O. POL MKS Halicz 2003 15:56.7 +2:03.5 +
27 29 KLEMENTOVA Marianna KLEMENTOVA M. SVK KLNO 2002 15:58.8 +2:05.6 +
28 20 BEBI Selina BEBI S. SUI - BSV Davos 2001 15:59.0 +2:05.8 +
29 25 BRANDT Noelie BRANDT N. SUI - SROM Im Fang 2003 16:00.9 +2:07.7 +
30 23 FUJAK Zuzanna FUJAK Z. POL NKS Trojwies Beskodzka 2004 16:01.2 +2:08.0 +
31 22 MORENO RAMOS Marta MORENO RAMOS M. ESP Caei 2002 16:03.7 +2:10.5 +
32 33 MEISSER Celine MEISSER C. SUI - BSV Davos 2001 16:07.8 +2:14.6 +
33 39 DANIELOVA Maria DANIELOVA M. SVK Sport Rysy klub 2001 16:15.1 +2:21.9 +
34 13 MEISSER Sarah MEISSER S. SUI - BSV Davos 2003 16:25.7 +2:32.5 +
35 28 NUFER Niculina NUFER N. SUI - BSV Sedrun-Tujetsch 2003 16:28.6 +2:35.4 +
36 30 WUTHRICH Lola WUTHRICH L. SUI - GJ Vue-des-Alpes 2002 16:29.4 +2:36.2 +
37 26 CHERIX Leane CHERIX L. SUI - SROM Bex 2001 16:31.3 +2:38.1 +
38 21 CHARRIERE Noemie CHARRIERE N. SUI - SROM Im Fang 2003 16:33.4 +2:40.2 +
39 36 KOLODZIEJ Ewelina KOLODZIEJ E. POL Lks Witow ski 2001 16:33.9 +2:40.7 +
40 4 ALDER Fabienne ALDER F. SUI - BSV Bernina Pontresina 2003 16:34.4 +2:41.2 +
41 2 STEIGER Nadia STEIGER N. SUI - ZSSV Horw 1900 16:42.5 +2:49.3 +
42 40 LEGIERSKA Laura LEGIERSKA L. POL Nks Trojwies beskidzka 2002 16:43.4 +2:50.2 +
43 27 HAAS Selina HAAS S. SUI - ZSSV Marbach 2002 16:44.8 +2:51.6 +
44 31 MAZUROVA Timea MAZUROVA T. SVK Mkl Kremnica 2002 16:51.5 +2:58.3 +
45 15 PROTTE Franca PROTTE F. GER - SSM SC Plasselb 2003 16:52.2 +2:59.0 +
46 12 KIENHOLZ Svenja KIENHOLZ S. SUI Nordischer SC-Oberhasli 2003 16:59.1 +3:05.9 +
47 19 CHRISTEN Fiona CHRISTEN F. SUI - ZSSV Unterschaechen 2003 17:09.3 +3:16.1 +
48 1 ZIMMERMANN Lea ZIMMERMANN L. SUI - BSV Davos 2004 17:09.6 +3:16.4 +
49 14 FREIHOLZ Lilou FREIHOLZ L. SUI - SROM Vallee de Joux 2003 17:15.8 +3:22.6 +
50 9 RUEEGG Celia RUEEGG C. SUI - ZSV am Bachtel 2004 17:26.6 +3:33.4 +
51 24 HAUSER Julia HAUSER J. SUI - OSSV Riedern 2002 17:46.6 +3:53.4 +
52 16 NEDYALKOVA Kalina NEDYALKOVA K. BUL Alexandar Logistiks 2001 17:57.6 +4:04.4 +
53 11 MUEHLEMATTER Pirjo MUEHLEMATTER P. SUI - BOSV Nordischer SC-Oberhasli 2003 18:35.6 +4:42.4 +
54 7 FEUBLI Luana FEUBLI L. SUI - ZSSV Bueren-Oberdorf 2003 19:09.0 +5:15.8 +
55 8 CEBOTARI Antonia-alexandra CEBOTARI A. MDA 2002 19:45.5 +5:52.3 +