05. - 06.12.2020 - Obergoms (SUI)
Competitions
Classes
Search
Men U20 1,5k Unofficial result
Rank Race No Name Nation Club Year of Birth Time Time Behind
1 51 PUEYO Jaume PUEYO J. ESP Cefuc 2001 A-Final +
2 56 CUSINI Nicolo CUSINI N. ITA A.S.D. SPORTING CLUB LIVIGNO 2001 A-Final +
3 54 FERRARI Matteo FERRARI M. ITA G.S. FIAMME ORO MOENA 2001 A-Final +
4 57 GROS Anze GROS A. SLO Skike klub Slovenija 2002 A-Final +
5 79 NUFER Cla-Ursin NUFER C. SUI - BSV Sedrun-Tujetsch 2001 A-Final +
6 52 PITTIER Ilan PITTIER I. SUI - GJ Vue-des-Alpes 2003 A-Final +
7 55 BARP Elia BARP E. ITA GRUPPO SCIATORI FIAMME GIALLE 2002 Semi Finals +
8 53 SAVARY Antonin SAVARY A. SUI Riaz 2002 Semi Finals +
9 63 CAPELLI Leonardo CAPELLI L. ITA S.C. 13 CLUSONE A.D. 2002 Semi Finals +
10 70 WIGGER Nicola WIGGER N. SUI Am Bachtel 2001 Semi Finals +
11 68 RIEBLI Ramon RIEBLI R. SUI - ZSSV Schwendi-Langis 2002 Semi Finals +
12 78 SOBICZEWSKI Piotr SOBICZEWSKI P. POL Uks Rawa siedlce 2002 Semi Finals +
13 59 STEIGER Niclas STEIGER N. SUI - BSV Piz Ot Samedan 2004 Quarter Finals +
14 71 KARNICAR Izidor KARNICAR I. SLO Tsk Triglav kranj 2002 Quarter Finals +
15 74 DOLHASCU Florin Robert DOLHASCU F. ROU Css Dinamo rasnov 2001 Quarter Finals +
16 75 BRYJA Sebastian BRYJA S. POL Uks Regle koscielisko 2002 Quarter Finals +
17 61 ENGEL Erik ENGEL E. AUT 2002 Quarter Finals +
18 62 KOROSEC Bostjan KOROSEC B. SLO SD Bohinj 2001 Quarter Finals +
19 64 SCHWINGSHACKL Benjamin SCHWINGSHACKL B. ITA C.S. CARABINIERI SEZ. SCI 2002 Quarter Finals +
20 65 HAUSER Silvan HAUSER S. SUI - OSSV Riedern 2004 Quarter Finals +
21 58 SKENDER Marko SKENDER M. CRO TSK Ravnogorac 2001 Quarter Finals +
22 60 MULEJ Jost MULEJ J. SLO Sd Gorje 2002 Quarter Finals +
23 67 BAESSLER Mario BAESSLER M. SUI Elm 2002 Quarter Finals +
24 69 WIELAND Christoph WIELAND C. AUT Usc Altenmarkt-zauchensee 2002 Quarter Finals +
25 76 NEUHAUS Samuel NEUHAUS S. SUI - SSM Plasselb 2003 Quarter Finals +
26 66 BUGARA Robert BUGARA R. POL Uks Regle koscielisko 2002 Quarter Finals +
27 72 GUENIN Leo GUENIN L. SUI - GJ Vue-des-Alpes 1900 Quarter Finals +
28 73 PECEK Atila PECEK A. SLO Tsk Logatec 2002 Quarter Finals +
29 77 PESHKOV Daniel PESHKOV D. BUL SK Panichishte 2009 2002 Quarter Finals +
30 80 DURRER Silvan DURRER S. SUI - ZSV SC Drusberg 2004 Quarter Finals +
31 SCHMID Fadri SCHMID F. SUI - BSV Sedrun-Tujetsch 2001 3:24.81 +
32 FROMMELT Robin FROMMELT R. LIE Nordic Club liechtenstein 2002 3:24.87 +
33 WIESER Philip WIESER P. AUT 2001 3:25.04 +
34 JAN Nejc JAN N. SLO SD Gorje 2002 3:26.67 +
35 MUELLER Gian-Andri MUELLER G. SUI - SAS SAS Bern 2003 3:27.22 +
36 ZELLWEGER Yannick ZELLWEGER Y. SUI - BSV Alpina St. Moritz 2003 3:27.62 +
37 BOZEK Artur BOZEK A. POL Lks Klimczok bystra 2002 3:27.80 +
38 HENSE Niklas HENSE N. SUI - SVAL Obergoms 2002 3:28.15 +
39 OGNYANOV Aleksandar OGNYANOV A. BUL Sk Rilski skior 2002 3:29.03 +
40 GOLAY Romain GOLAY R. SUI - SROM Vallee de Joux 2001 3:29.14 +
41 BOGATAJ Anze BOGATAJ A. SLO Sk Crna na koroskem 2002 3:29.18 +
42 TILESCH Denis TILESCH D. SVK MKL KREMNICA 2002 3:29.29 +
43 WALPEN Gianluca WALPEN G. SUI Piz Ot Samedan 2002 3:29.38 +
44 CIELNIAK Bartosz CIELNIAK B. POL Mulks Grupa oscar 2002 3:30.07 +
45 ALBASINI Fabrizio ALBASINI F. SUI - BSV Alpina St. Moritz 2003 3:30.21 +
46 COTTIER Pierrick COTTIER P. SUI - SROM Im Fang 2003 3:30.41 +
47 KNOBEL David KNOBEL D. SUI Am Bachtel 2002 3:30.54 +
48 FAHNER Fabian FAHNER F. SUI - BOSV Nordischer SC-Oberhasli 2001 3:31.08 +
49 GAZUREK Lukasz GAZUREK L. POL Nks Trojwies beskidzka 2003 3:31.16 +
50 MARTIN Lander MARTIN L. ESP Irrintzi 2001 3:31.35 +
51 SILVA Manex SILVA M. BRA 2002 3:31.40 +
52 BRAENDLI Gino BRAENDLI G. SUI - BSV Davos 2002 3:31.42 +
53 AULADELL Miquel AULADELL M. ESP Pec 2002 3:32.47 +
54 MALCHOV Todor MALCHOV T. BUL Sk Bansko 2001 3:32.93 +
55 CENEK Jachym CENEK J. SVK Fenix Ski Team Jesenik 2002 3:33.05 +
56 PIGUET Lucien PIGUET L. SUI - SROM Goupils Alpes Vaudoises 2003 3:33.08 +
57 RIEBLI Matthias RIEBLI M. SUI - ZSSV Schwendi-Langis 2004 3:33.41 +
58 HARTMANN Cooper HARTMANN C. USA - BOSV Nordischer SC-Oberhasli 2001 3:33.64 +
59 BETI Elia BETI E. SUI - BSV Bernina Pontresina 2003 3:34.50 +
60 MEYER Philippe MEYER P. SUI - ZSSV Horw 2003 3:34.70 +
61 ALDER Roman ALDER R. SUI - BSV Bernina Pontresina 1900 3:34.74 +
62 GERTSCH Evan GERTSCH E. SUI - SROM Riaz 1900 3:35.02 +
63 STERN Nejc STERN N. SLO SD OKTAN 2003 3:35.05 +
64 BEGUIN Maxime BEGUIN M. SUI - GJ Vue-des-Alpes 1900 3:35.17 +
65 MOOSER Orest MOOSER O. SUI - SROM Im Fang 2003 3:35.58 +
66 WENGER Gianluca WENGER G. SUI - BSV Davos 2002 3:35.87 +
67 HORNIAK Matej HORNIAK M. SVK MKL Kremnica 2003 3:37.29 +
68 NAEFF Noe NAEFF N. SUI - BSV Lischana Scuol 2003 3:37.41 +
69 KAUFMANN Loris KAUFMANN L. SUI - ZSV am Bachtel 2003 3:37.84 +
70 FAESSLER Jan FAESSLER J. SUI - OSSV Speer Ebnat-Kappel 2003 3:37.92 +
71 SPAETI Armando SPAETI A. SUI - ZSSV Horw 2002 3:38.23 +
72 BUECHEL Micha BUECHEL M. LIE Nordic Club Liechtenstein 2002 3:38.52 +
73 BOZHILOV Kristiyan BOZHILOV K. BUL SK Panichishte 2009 2003 3:38.96 +
74 ZEMVA Andraz ZEMVA A. SLO TSK BLED 2003 3:40.77 +
75 FROMMELT Tobias FROMMELT T. LIE Nordic Club liechtenstein 2002 3:41.61 +
76 MATIKANOV Mario MATIKANOV M. BUL ASK Aleksandar Logistiks 2004 3:41.90 +
77 MARTY Tom MARTY T. SUI - BSV Davos 2002 3:42.09 +
78 NAGEL Tobias NAGEL T. GER - SSM SC Plasselb 2004 3:42.18 +
79 BALLAY Elie BALLAY E. SUI - SROM Bex 1900 3:43.01 +
80 GRIOCHE Quim GRIOCHE Q. AND Nec 2003 3:43.90 +
81 KAVCIC Blaz KAVCIC B. SLO TSK BLED 2003 3:44.55 +
82 HIERNICKEL Peter HIERNICKEL P. SUI - BSV Davos 2001 3:45.10 +
83 LUETHI Gian-Luca LUETHI G. SUI - BSV Bernina Pontresina 1900 3:45.78 +
84 FAHNER Ivan FAHNER I. SUI - BOSV Nordischer SC-Oberhasli 2003 3:46.02 +
85 BERNEY Kevin BERNEY K. SUI - SROM Vallee de Joux 2003 3:46.14 +
86 RANKOV Ivan RANKOV I. BUL 2004 3:47.69 +
87 TEDALDI Gianmaria TEDALDI G. SUI - ZSV am Bachtel 2004 3:49.15 +
88 NUFER Jon-Fadri NUFER J. SUI - BSV Sedrun-Tujetsch 1900 3:49.35 +
89 JUG Erazem JUG E. SLO 2004 3:50.01 +
90 HAVRAN Marko HAVRAN M. SVK BK OPALISKO Zavazna Poruba 2003 3:51.04 +
91 DURRER Flavio DURRER F. SUI - LSV Nordic Club Liechtenstein 1900 3:51.90 +
92 NAGEL Florian NAGEL F. GER - SSM SC Plasselb 2004 3:51.95 +
93 HANSELMANN Loris HANSELMANN L. SUI - ZSV am Bachtel 2003 3:52.68 +
94 ULLMANN Felix ULLMANN F. SUI - ZSV am Bachtel 2003 3:55.66 +
95 BUHOLZER Sven BUHOLZER S. SUI - ZSSV Horw 1900 3:56.93 +
96 CANTIENI Claudio CANTIENI C. SUI - BSV Piz Ot Samedan 2004 3:59.28 +
97 RANKOV Dimitar RANKOV D. BUL 2004 4:06.83 +
98 SENDREA Victor SENDREA V. MDA 2002 4:08.98 +
99 MARTY Jim MARTY J. SUI - BSV Davos 2004 4:09.69 +
100 LUGINBUEHL Andrin LUGINBUEHL A. SUI - ZSV am Bachtel 2003 4:12.44 +
101 LUCHIN Iulian LUCHIN I. MDA 2004 4:41.18 +
102 ROMANCIUC Liviu ROMANCIUC L. MDA 2003 4:42.32 +