05. - 06.12.2020 - Obergoms (SUI)
Competitions
Classes
Search
Ladies U20 1,2k Official Result
Rank Race No Name Nation Club Year of Birth Time Time Behind
1 56 WEBER Anja WEBER A. SUI Am Bachtel 2001 A-Final +
2 53 ISONNI Lucia ISONNI L. ITA S.C. SCHILPARIO A.D. 2003 A-Final +
3 55 KAELIN Nadja KAELIN N. SUI Alpina St. Moritz 2001 A-Final +
4 54 MEIER Lea MEIER L. SUI Davos 2001 A-Final +
5 57 COLA Francesca COLA F. ITA S.C. ALTA VALTELLINA A.D. 2002 A-Final +
6 51 IGLESIAS Maria IGLESIAS M. ESP Anec 2001 A-Final +
7 52 MALI Klara MALI K. SLO Tsk Triglav kranj 2002 Semi Final +
8 76 HUTTER Sara HUTTER S. ITA G.S. FIAMME ORO MOENA 2001 Semi Final +
9 61 WALCHER Witta-luisa WALCHER W. AUT WSV Ramsau-Steiermark 2002 Semi Final +
10 62 SCHERZ Magdalena SCHERZ M. AUT I. sportvereinigung hohe wand 2001 Semi Final +
11 58 KAELIN Marina KAELIN M. SUI Alpina St. Moritz 2003 Semi Final +
12 63 SILVESTRI Veronica SILVESTRI V. ITA A.S.D. SPORTING CLUB LIVIGNO 2002 Semi Final +
13 59 MAZI JAMNIK Hana MAZI JAMNIK H. SLO Skike klub Slovenija 2002 Quarter Finals +
14 60 JAZBEC Sara JAZBEC S. SLO Tsk Triglav kranj 2001 Quarter Finals +
15 64 ELMER Malia ELMER M. SUI - OSSV Riedern 2002 Quarter Finals +
16 65 BEREZECKA Anna BEREZECKA A. POL Mulks Grupa oskar tomaszow lub... 2002 Quarter Finals +
17 68 MEDJA Lucija MEDJA L. SLO TSK BLED 2004 Quarter Finals +
18 72 ADRIGAN Sophie ADRIGAN S. AUT 2001 Quarter Finals +
19 74 FUJAK Zuzanna FUJAK Z. POL NKS Trojwies Beskodzka 2004 Quarter Finals +
20 80 STEIGER Nadia STEIGER N. SUI - ZSSV Horw 1900 Quarter Finals +
21 67 LINDEGGER Flavia LINDEGGER F. SUI - BSV Davos 2001 Quarter Finals +
22 69 KOLODZIEJ Ewelina KOLODZIEJ E. POL Lks Witow ski 2001 Quarter Finals +
23 71 SIVOKOVA Kristina SIVOKOVA K. SVK Lk Ski team jase latky 2002 Quarter Finals +
24 73 CHARRIERE Noemie CHARRIERE N. SUI - SROM Im Fang 2003 Quarter Finals +
25 75 KLEMENTOVA Marianna KLEMENTOVA M. SVK KLNO 2002 Quarter Finals +
26 66 DANIELOVA Maria DANIELOVA M. SVK Sport Rysy klub 2001 Quarter Finals +
27 70 BECK Leandra BECK L. SUI - BSV Alpina St.Moritz 1900 Quarter Finals +
28 77 MOOSER Elyne MOOSER E. SUI - SROM Im Fang 2004 Quarter Finals +
29 78 SCHOEPFER Ramona SCHOEPFER R. SUI - ZSSV Marbach 2004 Quarter Finals +
30 79 CUADRADO Irati CUADRADO I. ESP IRRINTZI 2001 Quarter Finals +
31 NIEDHART Lea NIEDHART L. SUI - BOSV Kandersteg 2002 3:53.22 +
32 MORENO RAMOS Marta MORENO RAMOS M. ESP Caei 2002 3:54.64 +
33 ALDER Fabienne ALDER F. SUI - BSV Bernina Pontresina 2003 3:56.87 +
34 BUSKO Oliwia BUSKO O. POL MKS Halicz 2003 3:58.23 +
35 MEISSER Celine MEISSER C. SUI - BSV Davos 2001 3:58.50 +
36 BRANDT Noelie BRANDT N. SUI - SROM Im Fang 2003 3:58.91 +
37 HAAS Selina HAAS S. SUI - ZSSV Marbach 2002 3:59.71 +
38 BEBI Selina BEBI S. SUI - BSV Davos 2001 3:59.72 +
39 WUTHRICH Lola WUTHRICH L. SUI - GJ Vue-des-Alpes 2002 4:00.22 +
40 NUFER Niculina NUFER N. SUI - BSV Sedrun-Tujetsch 2003 4:00.30 +
41 MEISSER Sarah MEISSER S. SUI - BSV Davos 2003 4:01.53 +
42 FREIHOLZ Lilou FREIHOLZ L. SUI - SROM Vallee de Joux 2003 4:03.02 +
43 LEGIERSKA Laura LEGIERSKA L. POL Nks Trojwies beskidzka 2002 4:03.10 +
44 CHERIX Leane CHERIX L. SUI - SROM Bex 2001 4:05.10 +
45 PROTTE Franca PROTTE F. GER - SSM SC Plasselb 2003 4:05.52 +
46 HAUSER Julia HAUSER J. SUI - OSSV Riedern 2002 4:05.84 +
47 RUEEGG Celia RUEEGG C. SUI - ZSV am Bachtel 2004 4:09.38 +
48 KIENHOLZ Svenja KIENHOLZ S. SUI Nordischer SC-Oberhasli 2003 4:10.08 +
49 ZIMMERMANN Lea ZIMMERMANN L. SUI - BSV Davos 2004 4:10.22 +
50 NEDYALKOVA Kalina NEDYALKOVA K. BUL Alexander Logistics 2001 4:10.99 +
51 MAZUROVA Timea MAZUROVA T. SVK Mkl Kremnica 2002 4:12.10 +
52 CHRISTEN Fiona CHRISTEN F. SUI - ZSSV Unterschaechen 2003 4:17.31 +
53 FEUBLI Luana FEUBLI L. SUI - ZSSV Bueren-Oberdorf 2003 4:24.15 +
54 MUEHLEMATTER Pirjo MUEHLEMATTER P. SUI - BOSV Nordischer SC-Oberhasli 2003 4:36.50 +
55 CEBOTARI Antonia-alexandra CEBOTARI A. MDA 2002 4:49.07 +