05. - 06.12.2020 - Obergoms (SUI)
Competitions
Classes
Search
Men U20 1,5k Unofficial result
Rank Race No Name Nation Club Year of Birth Time Time Behind
1 102 PUEYO Jaume PUEYO J. ESP Cefuc 2001 3:07.41 +
2 129 PITTIER Ilan PITTIER I. SUI - GJ Vue-des-Alpes 2003 3:10.78 +3.37 +
3 126 SAVARY Antonin SAVARY A. SUI Riaz 2002 3:11.82 +4.41 +
4 104 FERRARI Matteo FERRARI M. ITA G.S. FIAMME ORO MOENA 2001 3:12.39 +4.98 +
5 156 BARP Elia BARP E. ITA GRUPPO SCIATORI FIAMME GIALLE 2002 3:13.13 +5.72 +
6 116 CUSINI Nicolo CUSINI N. ITA A.S.D. SPORTING CLUB LIVIGNO 2001 3:13.83 +6.42 +
7 106 GROS Anze GROS A. SLO Skike klub Slovenija 2002 3:15.95 +8.54 +
8 108 SKENDER Marko SKENDER M. CRO TSK Ravnogorac 2001 3:16.15 +8.74 +
9 201 STEIGER Niclas STEIGER N. SUI - BSV Piz Ot Samedan 2004 3:16.77 +9.36 +
10 114 MULEJ Jost MULEJ J. SLO Sd Gorje 2002 3:18.08 +10.67 +
11 138 ENGEL Erik ENGEL E. AUT 2002 3:18.37 +10.96 +
12 125 KOROSEC Bostjan KOROSEC B. SLO SD Bohinj 2001 3:18.52 +11.11 +
13 130 CAPELLI Leonardo CAPELLI L. ITA S.C. 13 CLUSONE A.D. 2002 3:19.07 +11.66 +
14 131 SCHWINGSHACKL Benjamin SCHWINGSHACKL B. ITA C.S. CARABINIERI SEZ. SCI 2002 3:19.15 +11.74 +
15 188 HAUSER Silvan HAUSER S. SUI - OSSV Riedern 2004 3:19.35 +11.94 +
16 112 BUGARA Robert BUGARA R. POL Uks Regle koscielisko 2002 3:19.38 +11.97 +
17 140 BAESSLER Mario BAESSLER M. SUI Elm 2002 3:20.10 +12.69 +
18 117 RIEBLI Ramon RIEBLI R. SUI - ZSSV Schwendi-Langis 2002 3:20.82 +13.41 +
19 137 WIELAND Christoph WIELAND C. AUT Usc Altenmarkt-zauchensee 2002 3:20.84 +13.43 +
20 110 WIGGER Nicola WIGGER N. SUI Am Bachtel 2001 3:21.31 +13.90 +
21 124 KARNICAR Izidor KARNICAR I. SLO Tsk Triglav kranj 2002 3:21.40 +13.99 +
22 197 GUENIN Leo GUENIN L. SUI - GJ Vue-des-Alpes 1900 3:21.91 +14.50 +
23 127 PECEK Atila PECEK A. SLO Tsk Logatec 2002 3:23.39 +15.98 +
24 115 DOLHASCU Florin Robert DOLHASCU F. ROU Css Dinamo rasnov 2001 3:23.56 +16.15 +
25 111 BRYJA Sebastian BRYJA S. POL Uks Regle koscielisko 2002 3:23.61 +16.20 +
26 133 NEUHAUS Samuel NEUHAUS S. SUI - SSM Plasselb 2003 3:24.24 +16.83 +
27 145 PESHKOV Daniel PESHKOV D. BUL SK Panichishte 2009 2002 3:24.29 +16.88 +
28 107 SOBICZEWSKI Piotr SOBICZEWSKI P. POL Uks Rawa siedlce 2002 3:24.51 +17.10 +
29 121 NUFER Cla-Ursin NUFER C. SUI - BSV Sedrun-Tujetsch 2001 3:24.61 +17.20 +
30 187 DURRER Silvan DURRER S. SUI - ZSV SC Drusberg 2004 3:24.67 +17.26 +
31 123 SCHMID Fadri SCHMID F. SUI - BSV Sedrun-Tujetsch 2001 3:24.81 +17.40 +
32 144 FROMMELT Robin FROMMELT R. LIE Nordic Club liechtenstein 2002 3:24.87 +17.46 +
33 134 WIESER Philip WIESER P. AUT 2001 3:25.04 +17.63 +
34 132 JAN Nejc JAN N. SLO SD Gorje 2002 3:26.67 +19.26 +
35 205 MUELLER Gian-Andri MUELLER G. SUI - SAS SAS Bern 2003 3:27.22 +19.81 +
36 146 ZELLWEGER Yannick ZELLWEGER Y. SUI - BSV Alpina St. Moritz 2003 3:27.62 +20.21 +
37 128 BOZEK Artur BOZEK A. POL Lks Klimczok bystra 2002 3:27.80 +20.39 +
38 178 HENSE Niklas HENSE N. SUI - SVAL Obergoms 2002 3:28.15 +20.74 +
39 139 OGNYANOV Aleksandar OGNYANOV A. BUL Sk Rilski skior 2002 3:29.03 +21.62 +
40 150 GOLAY Romain GOLAY R. SUI - SROM Vallee de Joux 2001 3:29.14 +21.73 +
41 136 BOGATAJ Anze BOGATAJ A. SLO Sk Crna na koroskem 2002 3:29.18 +21.77 +
42 113 TILESCH Denis TILESCH D. SVK MKL KREMNICA 2002 3:29.29 +21.88 +
43 143 WALPEN Gianluca WALPEN G. SUI Piz Ot Samedan 2002 3:29.38 +21.97 +
44 119 CIELNIAK Bartosz CIELNIAK B. POL Mulks Grupa oscar 2002 3:30.07 +22.66 +
45 172 ALBASINI Fabrizio ALBASINI F. SUI - BSV Alpina St. Moritz 2003 3:30.21 +22.80 +
46 149 COTTIER Pierrick COTTIER P. SUI - SROM Im Fang 2003 3:30.41 +23.00 +
47 135 KNOBEL David KNOBEL D. SUI Am Bachtel 2002 3:30.54 +23.13 +
48 141 FAHNER Fabian FAHNER F. SUI - BOSV Nordischer SC-Oberhasli 2001 3:31.08 +23.67 +
49 120 GAZUREK Lukasz GAZUREK L. POL Nks Trojwies beskidzka 2003 3:31.16 +23.75 +
50 173 MARTIN Lander MARTIN L. ESP Irrintzi 2001 3:31.35 +23.94 +
51 118 SILVA Manex SILVA M. BRA 2002 3:31.40 +23.99 +
52 151 BRAENDLI Gino BRAENDLI G. SUI - BSV Davos 2002 3:31.42 +24.01 +
53 166 AULADELL Miquel AULADELL M. ESP Pec 2002 3:32.47 +25.06 +
54 147 MALCHOV Todor MALCHOV T. BUL Sk Bansko 2001 3:32.93 +25.52 +
55 148 CENEK Jachym CENEK J. SVK Fenix Ski Team Jesenik 2002 3:33.05 +25.64 +
56 171 PIGUET Lucien PIGUET L. SUI - SROM Goupils Alpes Vaudoises 2003 3:33.08 +25.67 +
57 189 RIEBLI Matthias RIEBLI M. SUI - ZSSV Schwendi-Langis 2004 3:33.41 +26.00 +
58 142 HARTMANN Cooper HARTMANN C. USA - BOSV Nordischer SC-Oberhasli 2001 3:33.64 +26.23 +
59 170 BETI Elia BETI E. SUI - BSV Bernina Pontresina 2003 3:34.50 +27.09 +
60 160 MEYER Philippe MEYER P. SUI - ZSSV Horw 2003 3:34.70 +27.29 +
61 196 ALDER Roman ALDER R. SUI - BSV Bernina Pontresina 1900 3:34.74 +27.33 +
62 202 GERTSCH Evan GERTSCH E. SUI - SROM Riaz 1900 3:35.02 +27.61 +
63 157 STERN Nejc STERN N. SLO SD OKTAN 2003 3:35.05 +27.64 +
64 186 BEGUIN Maxime BEGUIN M. SUI - GJ Vue-des-Alpes 1900 3:35.17 +27.76 +
65 168 MOOSER Orest MOOSER O. SUI - SROM Im Fang 2003 3:35.58 +28.17 +
66 152 WENGER Gianluca WENGER G. SUI - BSV Davos 2002 3:35.87 +28.46 +
67 153 HORNIAK Matej HORNIAK M. SVK MKL Kremnica 2003 3:37.29 +29.88 +
68 176 NAEFF Noe NAEFF N. SUI - BSV Lischana Scuol 2003 3:37.41 +30.00 +
69 200 KAUFMANN Loris KAUFMANN L. SUI - ZSV am Bachtel 2003 3:37.84 +30.43 +
70 158 FAESSLER Jan FAESSLER J. SUI - OSSV Speer Ebnat-Kappel 2003 3:37.92 +30.51 +
71 161 SPAETI Armando SPAETI A. SUI - ZSSV Horw 2002 3:38.23 +30.82 +
72 167 BUECHEL Micha BUECHEL M. LIE Nordic Club Liechtenstein 2002 3:38.52 +31.11 +
73 154 BOZHILOV Kristiyan BOZHILOV K. BUL SK Panichishte 2009 2003 3:38.96 +31.55 +
74 169 ZEMVA Andraz ZEMVA A. SLO TSK BLED 2003 3:40.77 +33.36 +
75 181 FROMMELT Tobias FROMMELT T. LIE Nordic Club liechtenstein 2002 3:41.61 +34.20 +
76 177 MATIKANOV Mario MATIKANOV M. BUL ASK Aleksandar Logistiks 2004 3:41.90 +34.49 +
77 192 MARTY Tom MARTY T. SUI - BSV Davos 2002 3:42.09 +34.68 +
78 203 NAGEL Tobias NAGEL T. GER - SSM SC Plasselb 2004 3:42.18 +34.77 +
79 207 BALLAY Elie BALLAY E. SUI - SROM Bex 1900 3:43.01 +35.60 +
80 155 GRIOCHE Quim GRIOCHE Q. AND Nec 2003 3:43.90 +36.49 +
81 165 KAVCIC Blaz KAVCIC B. SLO TSK BLED 2003 3:44.55 +37.14 +
82 163 HIERNICKEL Peter HIERNICKEL P. SUI - BSV Davos 2001 3:45.10 +37.69 +
83 199 LUETHI Gian-Luca LUETHI G. SUI - BSV Bernina Pontresina 1900 3:45.78 +38.37 +
84 164 FAHNER Ivan FAHNER I. SUI - BOSV Nordischer SC-Oberhasli 2003 3:46.02 +38.61 +
85 159 BERNEY Kevin BERNEY K. SUI - SROM Vallee de Joux 2003 3:46.14 +38.73 +
86 175 RANKOV Ivan RANKOV I. BUL 2004 3:47.69 +40.28 +
87 184 TEDALDI Gianmaria TEDALDI G. SUI - ZSV am Bachtel 2004 3:49.15 +41.74 +
88 193 NUFER Jon-Fadri NUFER J. SUI - BSV Sedrun-Tujetsch 1900 3:49.35 +41.94 +
89 190 JUG Erazem JUG E. SLO 2004 3:50.01 +42.60 +
90 162 HAVRAN Marko HAVRAN M. SVK BK OPALISKO Zavazna Poruba 2003 3:51.04 +43.63 +
91 198 DURRER Flavio DURRER F. SUI - LSV Nordic Club Liechtenstein 1900 3:51.90 +44.49 +
92 185 NAGEL Florian NAGEL F. GER - SSM SC Plasselb 2004 3:51.95 +44.54 +
93 174 HANSELMANN Loris HANSELMANN L. SUI - ZSV am Bachtel 2003 3:52.68 +45.27 +
94 182 ULLMANN Felix ULLMANN F. SUI - ZSV am Bachtel 2003 3:55.66 +48.25 +
95 204 BUHOLZER Sven BUHOLZER S. SUI - ZSSV Horw 1900 3:56.93 +49.52 +
96 191 CANTIENI Claudio CANTIENI C. SUI - BSV Piz Ot Samedan 2004 3:59.28 +51.87 +
97 179 RANKOV Dimitar RANKOV D. BUL 2004 4:06.83 +59.42 +
98 183 SENDREA Victor SENDREA V. MDA 2002 4:08.98 +1:01.57 +
99 194 MARTY Jim MARTY J. SUI - BSV Davos 2004 4:09.69 +1:02.28 +
100 180 LUGINBUEHL Andrin LUGINBUEHL A. SUI - ZSV am Bachtel 2003 4:12.44 +1:05.03 +
101 195 LUCHIN Iulian LUCHIN I. MDA 2004 4:41.18 +1:33.77 +
102 206 ROMANCIUC Liviu ROMANCIUC L. MDA 2003 4:42.32 +1:34.91 +