05. - 06.12.2020 - Obergoms (SUI)
Competitions
Classes
Search
Ladies U20 1,2k Official Result
Rank Race No Name Nation Club Year of Birth Time Time Behind
1 112 IGLESIAS Maria IGLESIAS M. ESP Anec 2001 3:21.11 +
2 105 MALI Klara MALI K. SLO Tsk Triglav kranj 2002 3:24.15 +3.04 +
3 142 ISONNI Lucia ISONNI L. ITA S.C. SCHILPARIO A.D. 2003 3:27.63 +6.52 +
4 154 MEIER Lea MEIER L. SUI Davos 2001 3:28.07 +6.96 +
5 107 KAELIN Nadja KAELIN N. SUI Alpina St. Moritz 2001 3:31.19 +10.08 +
6 103 WEBER Anja WEBER A. SUI Am Bachtel 2001 3:31.26 +10.15 +
7 114 COLA Francesca COLA F. ITA S.C. ALTA VALTELLINA A.D. 2002 3:32.39 +11.28 +
8 117 KAELIN Marina KAELIN M. SUI Alpina St. Moritz 2003 3:34.52 +13.41 +
9 120 MAZI JAMNIK Hana MAZI JAMNIK H. SLO Skike klub Slovenija 2002 3:35.48 +14.37 +
10 106 JAZBEC Sara JAZBEC S. SLO Tsk Triglav kranj 2001 3:35.53 +14.42 +
11 119 WALCHER Witta-luisa WALCHER W. AUT WSV Ramsau-Steiermark 2002 3:37.60 +16.49 +
12 109 SCHERZ Magdalena SCHERZ M. AUT I. sportvereinigung hohe wand 2001 3:38.28 +17.17 +
13 126 SILVESTRI Veronica SILVESTRI V. ITA A.S.D. SPORTING CLUB LIVIGNO 2002 3:38.88 +17.77 +
14 125 ELMER Malia ELMER M. SUI - OSSV Riedern 2002 3:41.10 +19.99 +
15 161 BEREZECKA Anna BEREZECKA A. POL Mulks Grupa oskar tomaszow lub... 2002 3:41.70 +20.59 +
16 111 DANIELOVA Maria DANIELOVA M. SVK Sport Rysy klub 2001 3:42.70 +21.59 +
17 104 LINDEGGER Flavia LINDEGGER F. SUI - BSV Davos 2001 3:43.14 +22.03 +
18 127 MEDJA Lucija MEDJA L. SLO TSK BLED 2004 3:44.59 +23.48 +
19 115 KOLODZIEJ Ewelina KOLODZIEJ E. POL Lks Witow ski 2001 3:44.71 +23.60 +
20 159 BECK Leandra BECK L. SUI - BSV Alpina St.Moritz 1900 3:45.01 +23.90 +
21 108 SIVOKOVA Kristina SIVOKOVA K. SVK Lk Ski team jase latky 2002 3:45.34 +24.23 +
22 110 ADRIGAN Sophie ADRIGAN S. AUT 2001 3:45.54 +24.43 +
23 137 CHARRIERE Noemie CHARRIERE N. SUI - SROM Im Fang 2003 3:47.54 +26.43 +
24 138 FUJAK Zuzanna FUJAK Z. POL NKS Trojwies Beskodzka 2004 3:47.57 +26.46 +
25 124 KLEMENTOVA Marianna KLEMENTOVA M. SVK KLNO 2002 3:48.61 +27.50 +
26 121 HUTTER Sara HUTTER S. ITA G.S. FIAMME ORO MOENA 2001 3:48.80 +27.69 +
27 157 MOOSER Elyne MOOSER E. SUI - SROM Im Fang 2004 3:48.85 +27.74 +
28 149 SCHOEPFER Ramona SCHOEPFER R. SUI - ZSSV Marbach 2004 3:49.44 +28.33 +
29 123 CUADRADO Irati CUADRADO I. ESP IRRINTZI 2001 3:51.83 +30.72 +
30 156 STEIGER Nadia STEIGER N. SUI - ZSSV Horw 1900 3:52.54 +31.43 +
31 139 NIEDHART Lea NIEDHART L. SUI - BOSV Kandersteg 2002 3:53.22 +32.11 +
32 133 MORENO RAMOS Marta MORENO RAMOS M. ESP Caei 2002 3:54.64 +33.53 +
33 153 ALDER Fabienne ALDER F. SUI - BSV Bernina Pontresina 2003 3:56.87 +35.76 +
34 131 BUSKO Oliwia BUSKO O. POL MKS Halicz 2003 3:58.23 +37.12 +
35 128 MEISSER Celine MEISSER C. SUI - BSV Davos 2001 3:58.50 +37.39 +
36 136 BRANDT Noelie BRANDT N. SUI - SROM Im Fang 2003 3:58.91 +37.80 +
37 135 HAAS Selina HAAS S. SUI - ZSSV Marbach 2002 3:59.71 +38.60 +
38 132 BEBI Selina BEBI S. SUI - BSV Davos 2001 3:59.72 +38.61 +
39 134 WUTHRICH Lola WUTHRICH L. SUI - GJ Vue-des-Alpes 2002 4:00.22 +39.11 +
40 140 NUFER Niculina NUFER N. SUI - BSV Sedrun-Tujetsch 2003 4:00.30 +39.19 +
41 143 MEISSER Sarah MEISSER S. SUI - BSV Davos 2003 4:01.53 +40.42 +
42 144 FREIHOLZ Lilou FREIHOLZ L. SUI - SROM Vallee de Joux 2003 4:03.02 +41.91 +
43 130 LEGIERSKA Laura LEGIERSKA L. POL Nks Trojwies beskidzka 2002 4:03.10 +41.99 +
44 141 CHERIX Leane CHERIX L. SUI - SROM Bex 2001 4:05.10 +43.99 +
45 145 PROTTE Franca PROTTE F. GER - SSM SC Plasselb 2003 4:05.52 +44.41 +
46 129 HAUSER Julia HAUSER J. SUI - OSSV Riedern 2002 4:05.84 +44.73 +
47 152 RUEEGG Celia RUEEGG C. SUI - ZSV am Bachtel 2004 4:09.38 +48.27 +
48 147 KIENHOLZ Svenja KIENHOLZ S. SUI Nordischer SC-Oberhasli 2003 4:10.08 +48.97 +
49 155 ZIMMERMANN Lea ZIMMERMANN L. SUI - BSV Davos 2004 4:10.22 +49.11 +
50 160 NEDYALKOVA Kalina NEDYALKOVA K. BUL Alexander Logistics 2001 4:10.99 +49.88 +
51 116 MAZUROVA Timea MAZUROVA T. SVK Mkl Kremnica 2002 4:12.10 +50.99 +
52 146 CHRISTEN Fiona CHRISTEN F. SUI - ZSSV Unterschaechen 2003 4:17.31 +56.20 +
53 158 FEUBLI Luana FEUBLI L. SUI - ZSSV Bueren-Oberdorf 2003 4:24.15 +1:03.04 +
54 148 MUEHLEMATTER Pirjo MUEHLEMATTER P. SUI - BOSV Nordischer SC-Oberhasli 2003 4:36.50 +1:15.39 +
55 151 CEBOTARI Antonia-alexandra CEBOTARI A. MDA 2002 4:49.07 +1:27.96 +