19.12.2019 - St.Ulrich am Pillersee (AUT)
Competitions
Classes
Search
Men U20 Unofficial result
Rank Race No Name Nation Club Year of Birth Time Time Behind
1 1 SOSSAU Anian SOSSAU A. GER Sc Eisenaerzt 2000 A-Final +
2 5 BERNARDI Riccardo BERNARDI R. ITA U.S. DOLOMITICA A.S.D. 2000 A-Final +
3 8 ROUSSET Gaspard ROUSSET G. FRA C.S la feclaz 2001 A-Final +
4 2 CERVINKA Maxim CERVINKA M. GER Bertsdorfer Sv 2000 A-Final +
5 10 GOALABRE Mathieu GOALABRE M. FRA S.C queyras 2000 A-Final +
6 4 LANCIA Kevin LANCIA K. FRA SC LES FOURGS 2000 A-Final +
7 6 SCHROETER Jonas SCHROETER J. GER Sc Monte kaolino hirschau 2000 Semi Finals +
8 12 FERRARI Matteo FERRARI M. ITA U.S. DOLOMITICA A.S.D. 2001 Semi Finals +
9 9 TICCO Giovanni TICCO G. ITA GRUPPO SCIATORI FIAMME GIALLE 2000 Semi Finals +
10 19 POLI Fabrizio POLI F. ITA S.C. SCHILPARIO A.D. 2000 Semi Finals +
11 13 JAN Miha JAN M. SLO SD Gorje 2000 Semi Finals +
12 24 GROS Anze GROS A. SLO NSD Medvode 2002 Semi Finals +
13 3 MANZONI Francesco MANZONI F. ITA S.C. ALTA VALTELLINA A.D. 2000 Quarter Finals +
14 7 MOCH Friedrich MOCH F. GER Wsv Isny e.V. 2000 Quarter Finals +
15 20 PEREZ Florian PEREZ F. FRA S.C MONTGENEVRE VAL CLAREE 2001 Quarter Finals +
16 26 GRAEF Paul GRAEF P. GER Wsv Asbach 2000 Quarter Finals +
17 16 GROND Valerio GROND V. SUI Davos 2000 Quarter Finals +
18 17 SCHWINGSHACKL Benjamin SCHWINGSHACKL B. ITA A.S.V. 5V LOIPE 2002 Quarter Finals +
19 18 CHIOCCHETTI Alessandro CHIOCCHETTI A. ITA U.S. MONTI PALLIDI A.S.D. 2001 Quarter Finals +
20 21 MARIANI Ivan MARIANI I. ITA U.S. DOLOMITICA A.S.D. 2000 Quarter Finals +
21 11 NAEPFLIN Avelino NAEPFLIN A. SUI Beckenried-Klewenalp 2000 Quarter Finals +
22 23 PUEYO Jaume PUEYO J. ESP Cefuc 2001 Quarter Finals +
23 25 GROS Gal GROS G. SLO NSD Medvode 2000 Quarter Finals +
24 27 COUPAT Sabin COUPAT S. FRA Bessat Sports hiver 2000 Quarter Finals +
25 29 GASPERI Michele GASPERI M. ITA C.S. ESERCITO 2000 Quarter Finals +
26 14 MAZZOCCHI Davide MAZZOCCHI D. ITA S.C. 13 CLUSONE A.D. 2000 Quarter Finals +
27 15 LUKES Tomas LUKES T. CZE Cks Ski jilemnice 2000 Quarter Finals +
28 22 FIRAT Yusuf Emre FIRAT Y. TUR 2000 Quarter Finals +
29 28 RIEBLI Ramon RIEBLI R. SUI Schwendi-Langis 2002 Quarter Finals +
30 30 LOVERA Victor LOVERA V. FRA S.N chartrousin 2000 Quarter Finals +
31 MULEJ Jost MULEJ J. SLO Sd Gorje 2002 2:14.91 +
32 ARNAUD Julien ARNAUD J. FRA Sc Montgenevre val claree 2001 2:14.98 +
33 DAMIAN Dawid DAMIAN D. POL Ks Jednosc nowy sacz 2000 2:15.42 +
34 MANDELJC Matej MANDELJC M. SLO Sd Gorje 2001 2:15.69 +
35 SOBICZEWSKI Piotr SOBICZEWSKI P. POL Uks Rawa siedlce 2002 2:15.73 +
36 RUEGER Philip RUEGER P. GER Gulset If 2001 2:16.09 +
37 LENGYEL Tomas LENGYEL T. CZE KL SG Jablonec n.N. 2001 2:16.19 +
38 LESO Matteo LESO M. ITA U.S. DOLOMITICA A.S.D. 2000 2:16.23 +
39 PAUCHARD Yanik PAUCHARD Y. SUI - BSV Zuoz 2000 2:16.49 +
40 KNOBEL David KNOBEL D. SUI Am Bachtel 2002 2:16.73 +
41 DUFEK Tomas DUFEK T. CZE Ski Klub jablonec nad nisou 2000 2:17.31 +
42 DOLHASCU Florin Robert DOLHASCU F. ROU Css Dinamo rasnov 2001 2:17.34 +
43 SCLISIZZO Luca SCLISIZZO L. ITA GRUPPO SCIATORI FIAMME GIALLE 2001 2:17.42 +
44 HUBER Jonas HUBER J. AUT - NOE 2000 2:17.44 +
45 MATOUSEK Matous MATOUSEK M. CZE Ski Klub jablonec n.N. 2002 2:17.48 +
46 RAEZ Curdin RAEZ C. SUI Alpina St. Moritz 2000 2:17.56 +
47 SCHUETZ Michael SCHUETZ M. CZE Cks Ski jilemnice 2000 2:17.71 +
48 DOERKS Jan-friedrich DOERKS J. GER Sc Motor zella-mehlis 2001 2:17.75 +
49 CIELNIAK Bartosz CIELNIAK B. POL Mulks Grupa oscar 2002 2:17.81 +
50 WIGGER Nicola WIGGER N. SUI Am Bachtel 2001 2:17.97 +
51 JAN Nejc JAN N. SLO SD Gorje 2002 2:18.20 +
52 SVEJDA Jakub SVEJDA J. CZE Fischer Ski klub sumava 2000 2:18.26 +
53 PAVLASEK Simon PAVLASEK S. CZE Fischer Ski klub sumava vimper... 2002 2:18.45 +
54 TILESCH Denis TILESCH D. SVK MKL KREMNICA 2002 2:18.48 +
55 SCHMID Fadri SCHMID F. SUI - BSV Sedrun-Tujetsch 2001 2:18.49 +
56 KARNICAR Izidor KARNICAR I. SLO Tsk Triglav kranj 2002 2:18.54 +
57 VACEK Mathias VACEK M. CZE Fischer Ski klub sumava vimper... 2002 2:18.61 +
58 PECEK Atila PECEK A. SLO Tsk Logatec 2002 2:18.68 +
59 BAESSLER Mario BAESSLER M. SUI Elm 2002 2:18.88 +
60 DIRTU-LUNIC Valentin DIRTU-LUNIC V. ROU Css Vatra dornei 2000 2:19.05 +
61 ZUNA Ondrej ZUNA O. CZE Sport Club plzen 2002 2:19.10 +
62 GAZUREK Lukasz GAZUREK L. POL Nks Trojwies beskidzka 2003 2:19.17 +
63 SAVARY Antonin SAVARY A. SUI Riaz 2002 2:19.19 +
64 KOROSEC Bostjan KOROSEC B. SLO SD Bohinj 2001 2:19.30 +
65 ZAWADA Grzegorz ZAWADA G. POL Mks Istebna 2001 2:19.54 +
66 CUTLER Nate CUTLER N. ESP Sugar Bowl ski team and academ... 2000 2:19.69 +
67 PALOMO Gerard PALOMO G. ESP CEFUC 2000 2:20.09 +
68 SCHLOEGEL Mario SCHLOEGEL M. AUT - STM 2000 2:20.12 +
69 SRAJ Nejc SRAJ N. SLO Nsd Medvode 2001 2:20.31 +
70 NEUHAUS Samuel NEUHAUS S. SUI Plasselb 2003 2:20.68 +
71 BRYJA Sebastian BRYJA S. POL Uks Regle koscielisko 2002 2:20.83 +
72 BOZEK Artur BOZEK A. POL Lks Klimczok bystra 2002 2:20.95 +
73 JANUSKEVICIUS Paulius JANUSKEVICIUS P. LTU Anyksciu KKSC 2000 2:21.15 +
74 HANGANUT Liviu Darius HANGANUT L. ROU Lps Bistrita 2002 2:21.22 +
75 BUCHS Nicola BUCHS N. SUI Lenk i.S. 2000 2:21.40 +
76 BRIZA Matej BRIZA M. CZE KL SG Jablonec n.N. 2001 2:21.97 +
77 PRALONG Marc PRALONG M. SUI Val Ferret 2000 2:22.05 +
78 KURZ Nils KURZ N. AUT - TIR Turn u. SU Raika Obertialliach 2000 2:22.19 +
79 SIMONUTIS Edvinas SIMONUTIS E. LTU Anyksciu KKSC 2002 2:22.32 +
80 SOLOWSKI Tobias SOLOWSKI T. CZE TJ Dolni Lomna 2001 2:22.35 +
81 SILVA Manex SILVA M. BRA 2002 2:22.80 +
82 WINDBICHLER Florian WINDBICHLER F. AUT - TIR SC Koessen-Tirol 2000 2:22.88 +
83 NUFER Cla-ursin NUFER C. SUI Sedrun-Tujetsch 2001 2:22.94 +
84 COURTE Julian COURTE J. AUT - SBG Usc Faistenau 2001 2:22.94 +
85 BOMFIM Rhaick BOMFIM R. BRA National Junior Team 2002 2:23.21 +
86 STROUHAL Jakub STROUHAL J. CZE Fenix Ski team jesenik 2001 2:23.23 +
87 OGNYANOV Aleksandar OGNYANOV A. BUL Sk Rilski skior 2002 2:23.50 +
88 CENEK Jachym CENEK J. SVK Fenix Ski team jesenik 2002 2:24.08 +
89 DANKL Markus DANKL M. AUT - SBG 2000 2:24.15 +
90 PESHKOV Daniel PESHKOV D. BUL SK Panichishte 2009 2002 2:24.99 +
91 HILBER Matthäus HILBER M. AUT - TIR Llc Angerberg 2001 2:25.05 +
92 PEIL Niklas PEIL N. AUT - OOE SU Eidenberg-Oberoesterreich 2000 2:25.20 +
93 SKIPINA Mihailo SKIPINA M. BIH SK Romanija 2000 2:25.29 +
94 KADLEC Josef KADLEC J. CZE Ski Sokol stachy 2002 2:25.38 +
95 HLADIKA Jakov HLADIKA J. CRO TSK Rijeka-Cavle 2000 2:25.57 +
96 HINCKFUSS Hugo HINCKFUSS H. AUS 2003 2:26.32 +
97 BLEIER Felix BLEIER F. AUT 2002 2:27.46 +
98 SKODA Ondrej SKODA O. CZE Olfin Car ski team trutnov 2002 2:27.55 +
99 PLIESCHNEGGER Florian PLIESCHNEGGER F. AUT Sk Rottenmann 2000 2:27.62 +
100 KOCANDRLE Martin KOCANDRLE M. CZE Sport Club plzen 2002 2:27.89 +
101 COJOCARU Gabriel COJOCARU G. ROU CSS Sinaia 2003 2:28.56 +
102 SKODA Ales SKODA A. CZE Olfin Car ski team trutnov 2003 2:28.59 +
103 REZNIK Jan REZNIK J. CZE Ski Klub sumava 2003 2:28.69 +
104 FROMMELT Robin FROMMELT R. LIE Nordic Club liechtenstein 2002 2:28.74 +
105 FAHNER Fabian FAHNER F. SUI Nordischer SC-Oberhasli 2001 2:29.15 +
106 PAVALEAN Flaviu Constantin PAVALEAN F. ROU Csm Bistrita 2002 2:29.70 +
107 WOHLFAHRT Nicolas WOHLFAHRT N. AUT Union Lfl koestenberg 2002 2:30.00 +
108 RENDA Andrej RENDA A. SVK KBL JASNA 2000 2:30.89 +
109 KRAKORA Ondrej KRAKORA O. CZE Olfin Car ski team trutnov 2003 2:31.29 +
110 STOKLASA Stepan STOKLASA S. CZE Olfin Car ski team trutnov 2003 2:31.33 +
111 POELZLEITNER Jakob POELZLEITNER J. AUT USV Thalgau 2003 2:31.57 +
112 KASPAR Dominik KASPAR D. CZE Olfin Car ski team trutnov 2003 2:32.04 +
113 BUECHEL Micha BUECHEL M. LIE Nordic Club Liechtenstein 2002 2:33.70 +
114 BOZHILOV Kristiyan BOZHILOV K. BUL SK Panichishte 2009 2003 2:34.73 +
115 TRETJAKOV Ernest TRETJAKOV E. LTU 2003 2:35.60 +
116 POGACNIK Miha POGACNIK M. SLO Tsk Triglav kranj 2002 2:35.63 +
117 CRECIUNESCU Raul Ionut CRECIUNESCU R. ROU CSS Vatra Dornei 2002 2:36.47 +
118 SLADEK Jakub SLADEK J. CZE Sk Nove mesto n.M. 2003 2:37.31 +
119 RUTAR Tim RUTAR T. SLO 2002 2:37.46 +
120 DIKAS Nerijus DIKAS N. LTU VMSC 2002 2:38.51 +
121 HIAM Charlie HIAM C. AUS 2000 2:38.99 +
122 IFTIMIE Petrica Florin IFTIMIE P. ROU LPS Bistita 2003 2:39.01 +
123 OLIVEIRA Claudio Gustavo OLIVEIRA C. BRA National Youth Team 2004 2:39.53 +
124 MORDES John MORDES J. AUS 2003 2:39.77 +
125 PESTA David PESTA D. CZE 2004 2:40.02 +
126 SILVA Thiago SILVA T. BRA 2004 2:40.33 +
127 TUZ Jiri TUZ J. CZE 2004 2:40.55 +
128 ZILINSKAS Irmantas ZILINSKAS I. LTU Anyksciu KKSC 2002 2:47.57 +
129 HAVRAN Marko HAVRAN M. SVK Sportovy Klub policie levoca 2003 2:48.87 +
130 UBERUAGA Juan Luis UBERUAGA J. CHI USM 2003 2:52.94 +