07.12.2019 - Pokljuka (SLO)
Competitions
Classes
Search
Ladies U20 Unofficial result
Rank Race No Name Nation Club Year of Birth Time Time Behind
1 1 MONSORNO Nicole MONSORNO N. ITA GRUPPO SCIATORI FIAMME GIALLE 2000 A-Final +
2 4 LOESCHKE Jessica LOESCHKE J. GER Tsv Leuna 2000 A-Final +
3 2 LOHMANN Lisa LOHMANN L. GER Wsv Oberhof 2000 A-Final +
4 15 KAELIN Nadja KAELIN N. SUI Alpina St. Moritz 2001 A-Final +
5 3 JEANTET Emilie JEANTET E. ITA C.S. ESERCITO 2000 A-Final +
6 8 LINDEGGER Flavia LINDEGGER F. SUI Davos 2001 A-Final +
7 17 LOZZA Anja LOZZA A. SUI Zouz 2000 Semi Finals +
8 6 MAJ Valentina MAJ V. ITA S.C. SCHILPARIO A.D. 2000 Semi Finals +
9 7 REYNAUD Lou REYNAUD L. FRA S.N ski nordique chartrousin 2000 Semi Finals +
10 11 CASSOL Federica CASSOL F. ITA S.C. SARRE A.S.D. 2000 Semi Finals +
11 5 JAZBEC Sara JAZBEC S. SLO Tsk Triglav kranj 2001 Semi Finals +
12 12 ROSSI Anna ROSSI A. ITA S.C. ALTA VALTELLINA A.D. 2001 Semi Finals +
13 9 KUREK Tania KUREK T. FRA Scn Pays rochois 2001 Quarter Finals +
14 10 DI CENTA Martina DI CENTA M. ITA C.S. CARABINIERI SEZ. SCI 2000 Quarter Finals +
15 13 SOBUE Rin SOBUE R. JPN Waseda Univ. 2000 Quarter Finals +
16 14 WEBER Anja WEBER A. SUI Am Bachtel 2001 Quarter Finals +
17 16 MALI Klara MALI K. SLO Tsk Triglav kranj 2002 Quarter Finals +
18 18 IGLESIAS Maria IGLESIAS M. ESP Anec 2001 Quarter Finals +
19 20 WALCHER Witta-luisa WALCHER W. AUT WSV Ramsau-Steiermark 2002 Quarter Finals +
20 22 ADRIGAN Sophie ADRIGAN S. AUT 2001 Quarter Finals +
21 19 SIVOKOVA Kristina SIVOKOVA K. SVK Lk Ski team jase latky 2002 Quarter Finals +
22 23 MAZUROVA Timea MAZUROVA T. SVK Mkl Kremnica 2002 Quarter Finals +
23 24 MAZI JAMNIK Hana MAZI JAMNIK H. SLO 2002 Quarter Finals +
24 26 SCHERZ Magdalena SCHERZ M. AUT I. sportvereinigung hohe wand 2001 Quarter Finals +
25 30 CUADRADO Irati CUADRADO I. ESP IRRINTZI 2001 Quarter Finals +
26 21 LOGONDER Anna-maria LOGONDER A. AUT Su Rosenbach 2003 Quarter Finals +
27 25 SELLES Maria SELLES M. ESP Bellver 2001 Quarter Finals +
28 27 HORNIAKOVA Barbora HORNIAKOVA B. SVK SKP Zilina 2001 Quarter Finals +
29 28 HOFMANN Amelie HOFMANN A. GER Wsv Isny 2000 Quarter Finals +
30 29 MEDJA Lucija MEDJA L. SLO 2004 Quarter Finals +
31 ENGELHARDT Magdalena ENGELHARDT M. AUT WSV Ramsau/Dachstein 2003 2:56.67 +
32 SMOLE Ana SMOLE A. SLO Tsk Logatec 2003 2:57.02 +
33 TOCHITANI Nodoka TOCHITANI N. JPN Hokkaido Otoineppu Art Craft ... 2001 2:57.22 +
34 MARECZEK Kinga MARECZEK K. POL Mks Karkonosze 2003 2:57.66 +
35 SEPIC Zala SEPIC Z. SLO Tsk Triglav kranj 2003 2:58.03 +
36 HADZIC Tena HADZIC T. CRO Ski Club Sljeme Zagreb 2004 2:58.32 +
37 HONDA Chika HONDA C. JPN Hanawa High School 2002 2:58.85 +
38 JAGECIC Nika JAGECIC N. CRO Ski Club Sljeme Zagreb 2003 2:59.03 +
39 SIEBERER Hannah SIEBERER H. AUT - TIR SC Kossen 2002 3:01.46 +
40 JANEZIC Tia JANEZIC T. SLO TSK JUB Dol pri Ljubljani 2004 3:01.69 +
41 BEGUS Jana BEGUS J. SLO 2004 3:01.95 +
42 NOWAK Katharina NOWAK K. AUT - KTN 2002 3:02.35 +
43 MOCNIK Eva MOCNIK E. SLO Tsk Logatec 2003 3:03.36 +
44 LEE Ji-Ye LEE J. KOR 2001 3:03.38 +
45 LJUBIC Nika LJUBIC N. SLO TSK JUB dol pri Ljubljani 2004 3:03.87 +
46 CHUDIKOVA Paulina CHUDIKOVA P. SVK SPORT RYSY KLUB 2003 3:04.95 +
47 KNAUS Karin KNAUS K. SLO Tsk Logatec 2002 3:05.59 +
48 KOTSALOU Ioanna KOTSALOU I. GRE EOS Dramas 2003 3:05.73 +
49 SAHNO Liva SAHNO L. LAT Madonas Ss 2003 3:07.49 +
50 SCHERZ Viktoria SCHERZ V. AUT I. sportvereinigung hohe wand 2000 3:07.65 +
51 ZORJAN Spela ZORJAN S. SLO - SLO Nsd Medvode 2000 3:07.73 +
52 PLAKALOVIC Sara PLAKALOVIC S. BIH SK Sarajevo-Istocno Sarajevo 2004 3:08.28 +
53 GROETZNER Agustina GROETZNER A. ARG Cab 2003 3:10.72 +
54 GIANNAKOVITI Styliani GIANNAKOVITI S. GRE EOS Naousas 2003 3:11.31 +
55 SKUFCA Meta SKUFCA M. SLO 2004 3:11.36 +
56 POTOCNIK Zoja POTOCNIK Z. SLO 2004 3:15.39 +
57 BUKASOVA Veronika BUKASOVA V. SVK BK OPALISKO Zavazna Poruba 2003 3:15.47 +
58 RIMBEU Adelina RIMBEU A. ROU CSS Dinamo Rasnov 2004 3:17.29 +
59 OJEDA HIDALGO Zoe OJEDA HIDALGO Z. ARG Cab 2003 3:19.92 +
60 PUSCARIU Dorina Georgiana PUSCARIU D. ROU CSS Dinamo Rasnov 2004 3:20.55 +
61 DIAZ GONZALEZ Nahiara DIAZ GONZALEZ N. ARG CAC 2004 3:22.54 +
62 KOCSIK Eszter KOCSIK E. HUN Hoved Zalka SE 2004 3:25.42 +
63 DJORDJEVIC Jelena DJORDJEVIC J. SRB Sk Zlatibor 2002 3:29.63 +
64 BONDARETS Elena BONDARETS E. KGZ Bishkek 2002 3:31.14 +
65 TITA Nefeli TITA N. GRE AO Florinas 2003 3:31.52 +
66 DANOSKA Mihaela DANOSKA M. MKD Olimpik Skii 2004 3:35.86 +
67 ZAFIROVSKA Anamarija ZAFIROVSKA A. MKD Skii Ris 2002 3:44.21 +
68 PANTIC Vesna PANTIC V. BIH SK MLADEN GRUJIC 2004 4:00.05 +