07.12.2019 - Pokljuka (SLO)
Competitions
Classes
Search
Ladies U20 Unofficial result
Rank Race No Name Nation Club Year of Birth Time Time Behind
1 66 HOFMANN Amelie HOFMANN A. GER Wsv Isny 2000 12:57.5 +
2 62 KAELIN Nadja KAELIN N. SUI Alpina St. Moritz 2001 12:58.6 +1.1 +
3 67 LOHMANN Lisa LOHMANN L. GER Wsv Oberhof 2000 12:58.7 +1.2 +
4 64 WEBER Anja WEBER A. SUI Am Bachtel 2001 13:01.4 +3.9 +
5 63 LOZZA Anja LOZZA A. SUI Zouz 2000 13:14.4 +16.9 +
6 61 MONSORNO Nicole MONSORNO N. ITA GRUPPO SCIATORI FIAMME GIALLE 2000 13:16.8 +19.3 +
7 56 JEANTET Emilie JEANTET E. ITA C.S. ESERCITO 2000 13:23.1 +25.6 +
8 54 WALCHER Witta-luisa WALCHER W. AUT WSV Ramsau-Steiermark 2002 13:24.7 +27.2 +
9 60 DI CENTA Martina DI CENTA M. ITA C.S. CARABINIERI SEZ. SCI 2000 13:26.2 +28.7 +
10 65 LOESCHKE Jessica LOESCHKE J. GER Tsv Leuna 2000 13:28.9 +31.4 +
11 48 KUREK Tania KUREK T. FRA Scn Pays rochois 2001 13:29.1 +31.6 +
12 55 MAJ Valentina MAJ V. ITA S.C. SCHILPARIO A.D. 2000 13:29.3 +31.8 +
13 52 JAZBEC Sara JAZBEC S. SLO Tsk Triglav kranj 2001 13:34.3 +36.8 +
14 43 REYNAUD Lou REYNAUD L. FRA S.N ski nordique chartrousin 2000 13:38.6 +41.1 +
15 10 MAZI JAMNIK Hana MAZI JAMNIK H. SLO 2002 13:41.5 +44.0 +
16 59 SOBUE Rin SOBUE R. JPN Waseda Univ. 2000 13:47.3 +49.8 +
17 7 HORNIAKOVA Barbora HORNIAKOVA B. SVK SKP Zilina 2001 13:55.0 +57.5 +
18 51 SCHERZ Magdalena SCHERZ M. AUT I. sportvereinigung hohe wand 2001 13:57.3 +59.8 +
19 42 LINDEGGER Flavia LINDEGGER F. SUI Davos 2001 13:59.0 +1:01.5 +
20 47 IGLESIAS Maria IGLESIAS M. ESP Anec 2001 14:02.5 +1:05.0 +
21 44 CASSOL Federica CASSOL F. ITA S.C. SARRE A.S.D. 2000 14:04.2 +1:06.7 +
22 2 MEDJA Lucija MEDJA L. SLO 2004 14:09.0 +1:11.5 +
23 57 TOCHITANI Nodoka TOCHITANI N. JPN Hokkaido Otoineppu Art Craft ... 2001 14:09.2 +1:11.7 +
24 39 SIVOKOVA Kristina SIVOKOVA K. SVK Lk Ski team jase latky 2002 14:09.3 +1:11.8 +
25 33 MALI Klara MALI K. SLO Tsk Triglav kranj 2002 14:10.4 +1:12.9 +
26 5 ENGELHARDT Magdalena ENGELHARDT M. AUT WSV Ramsau/Dachstein 2003 14:10.8 +1:13.3 +
27 45 ADRIGAN Sophie ADRIGAN S. AUT 2001 14:25.1 +1:27.6 +
28 58 HONDA Chika HONDA C. JPN Hanawa High School 2002 14:29.6 +1:32.1 +
29 37 ROSSI Anna ROSSI A. ITA S.C. ALTA VALTELLINA A.D. 2001 14:30.6 +1:33.1 +
30 34 CUADRADO Irati CUADRADO I. ESP IRRINTZI 2001 14:34.7 +1:37.2 +
31 22 SIEBERER Hannah SIEBERER H. AUT SC Kossen 2002 14:42.7 +1:45.2 +
32 30 NOWAK Katharina NOWAK K. AUT - KTN 2002 14:49.7 +1:52.2 +
33 35 SCHERZ Viktoria SCHERZ V. AUT I. sportvereinigung hohe wand 2000 14:56.9 +1:59.4 +
34 21 LOGONDER Anna-maria LOGONDER A. AUT Su Rosenbach 2003 14:59.1 +2:01.6 +
35 16 CHUDIKOVA Paulina CHUDIKOVA P. SVK SPORT RYSY KLUB 2003 15:03.4 +2:05.9 +
36 36 SELLES Maria SELLES M. ESP Bellver 2001 15:14.9 +2:17.4 +
37 50 LEE Ji-Ye LEE J. KOR 2001 15:18.8 +2:21.3 +
38 28 MARECZEK Kinga MARECZEK K. POL Mks Karkonosze 2003 15:22.3 +2:24.8 +
39 14 SMOLE Ana SMOLE A. SLO Tsk Logatec 2003 15:24.3 +2:26.8 +
40 31 HADZIC Tena HADZIC T. CRO Ski Club Sljeme Zagreb 2004 15:24.6 +2:27.1 +
41 1 JANEZIC Tia JANEZIC T. SLO TSK JUB Dol pri Ljubljani 2004 15:27.2 +2:29.7 +
42 11 SEPIC Zala SEPIC Z. SLO Tsk Triglav kranj 2003 15:33.1 +2:35.6 +
43 26 KNAUS Karin KNAUS K. SLO Tsk Logatec 2002 15:38.0 +2:40.5 +
44 3 ZORJAN Spela ZORJAN S. SLO - SLO Nsd Medvode 2000 15:38.1 +2:40.6 +
45 17 MOCNIK Eva MOCNIK E. SLO Tsk Logatec 2003 15:38.6 +2:41.1 +
46 4 BUKASOVA Veronika BUKASOVA V. SVK BK OPALISKO Zavazna Poruba 2003 15:39.4 +2:41.9 +
47 46 KOTSALOU Ioanna KOTSALOU I. GRE EOS Dramas 2003 15:46.1 +2:48.6 +
48 24 SAHNO Liva SAHNO L. LAT Madonas Ss 2003 15:56.1 +2:58.6 +
49 9 BEGUS Jana BEGUS J. SLO 2004 16:02.5 +3:05.0 +
50 53 GROETZNER Agustina GROETZNER A. ARG Cab 2003 16:03.5 +3:06.0 +
51 41 TITA Nefeli TITA N. GRE AO Florinas 2003 16:11.6 +3:14.1 +
52 6 LJUBIC Nika LJUBIC N. SLO TSK JUB dol pri Ljubljani 2004 16:15.8 +3:18.3 +
53 49 GIANNAKOVITI Styliani GIANNAKOVITI S. GRE EOS Naousas 2003 16:27.4 +3:29.9 +
54 20 SKUFCA Meta SKUFCA M. SLO 2004 16:34.2 +3:36.7 +
55 15 PUSCARIU Dorina Georgiana PUSCARIU D. ROU CSS Dinamo Rasnov 2004 16:38.9 +3:41.4 +
56 12 RIMBEU Adelina RIMBEU A. ROU CSS Dinamo Rasnov 2004 16:40.8 +3:43.3 +
57 25 DIAZ GONZALEZ Nahiara DIAZ GONZALEZ N. ARG CAC 2004 16:50.3 +3:52.8 +
58 23 KOCSIK Eszter KOCSIK E. HUN Hoved Zalka SE 2004 17:11.2 +4:13.7 +
59 13 KRICAJ Ana Marija KRICAJ A. SLO 2004 17:32.7 +4:35.2 +
59 40 OJEDA HIDALGO Zoe OJEDA HIDALGO Z. ARG Cab 2003 17:32.7 +4:35.2 +
61 32 DANOSKA Mihaela DANOSKA M. MKD Olimpik Skii 2004 18:13.1 +5:15.6 +
62 27 DJORDJEVIC Jelena DJORDJEVIC J. SRB Sk Zlatibor 2002 18:43.8 +5:46.3 +
63 8 PANTIC Vesna PANTIC V. BIH SK MLADEN GRUJIC 2004 21:07.0 +8:09.5 +
18 SZKURAT Daria SZKURAT D. POL WKS Zaopane 2004 DNS +
19 POTOCNIK Zoja POTOCNIK Z. SLO 2004 DNS +
29 MAZUROVA Timea MAZUROVA T. SVK Mkl Kremnica 2002 DNS +
38 WOJTYLA Marcelina WOJTYLA M. POL Mks Istebna 2000 DNS +