18. - 19.12.2021 - Pokljuka (SLO)
Competitions
Classes
Search
PDF-Download All classes Youth male II
Youth male II 7,5km (3 x 2,5 km) Official Result
Rank Race No Name Nation Club Year of Birth L-S T Time Time Behind % Behind
1 9 PFUND Leonhard PFUND L. GER - BSV-O Sc Bad Tölz 2003 0-1 1 20:52.8 0.00 +
2 37 MAIER Linus MAIER L. GER - BSV WSV ASCHAU 2003 0-1 1 20:57.5 +04.7 0.40 +
3 28 LAGLER Valentin LAGLER V. GER - BSV-C SK Berchtesgaden / CJD 2003 1-1 2 21:14.1 +21.3 1.76 +
4 1 ENGELMANN Albert ENGELMANN A. GER 2004 1-2 3 21:20.3 +27.5 2.24 +
5 23 FUCHS Felix FUCHS F. GER - BSV-B SV Finsterau 2003 0-1 1 21:22.8 +30.0 2.40 +
6 13 BAUER David BAUER D. GER - BSV-B Wsv Grafenau 2003 0-2 2 21:41.1 +48.3 3.91 +
7 7 RIEHL Silvio RIEHL S. GER - BSV-I WSV ASCHAU 2003 0-1 1 21:48.7 +55.9 4.47 +
8 6 GÜNTER Paul GÜNTER P. GER - TSV SV Frankenhain 2003 2-1 3 21:53.9 +01:01.1 4.87 +
9 17 NECHWATAL Tim NECHWATAL T. GER - SBW WSV Schömberg / SKIF 2004 2-2 4 21:55.4 +01:02.6 5.03 +
10 12 ENDLER Dorian ENDLER D. GER - SVSac SG Dynamo Zinnwald / EdS-A 2003 1-3 4 22:08.0 +01:15.2 6.07 +
11 27 DINIS MARTINS Diogo DINIS MARTINS D. GER - SBW SC Hinterzarten/SKIF 2003 1-2 3 22:12.2 +01:19.4 6.39 +
12 16 HABLE Maximilian HABLE M. GER - BSV-B Wsv Grafenau 2004 1-0 1 22:27.2 +01:34.4 7.59 +
13 36 HEILAND Raphael HEILAND R. GER - BSV-W SC Partenkirchen 2004 0-3 3 22:42.4 +01:49.6 8.79 +
14 19 HICKMANN Iven HICKMANN I. GER - SVSac SV Hermsdorf / EdS-A 2003 0-3 3 22:42.5 +01:49.7 8.79 +
15 3 ROLLER Erik ROLLER E. GER - BSV-A SK Nesselwang 2004 0-4 4 22:54.5 +02:01.7 9.74 +
16 44 SEIDL Elias SEIDL E. GER - BSV-C SC Ruhpolding 2004 3-1 4 22:59.1 +02:06.3 10.14 +
17 11 WALLNER Johannes WALLNER J. GER - BSV-B Wsv Grafenau 2004 1-1 2 23:15.8 +02:23.0 11.42 +
18 5 HOFMANN Julius HOFMANN J. GER - TSV Sv Frankenhain / Sgo 2004 2-1 3 23:35.2 +02:42.4 13.02 +
19 29 ARSAN Michael ARSAN M. GER - BSV SC Vachendorf 2004 1-3 4 23:36.8 +02:44.0 13.10 +
20 40 JOLLY Yanis JOLLY Y. GER - SVSac WSC Erzgebirge Oberwiesenthal ... 2004 1-2 3 23:59.3 +03:06.5 14.94 +
21 34 FRANZ Adrian FRANZ A. GER - NSV Sc Buntenbock / Skih 2004 1-3 4 24:12.4 +03:19.6 15.97 +
22 46 NICOLUSSI Luca NICOLUSSI L. GER - BSV-I Wsv Kiefersfelden 2004 1-1 2 24:12.6 +03:19.8 15.97 +
23 21 SCHURIG Janne SCHURIG J. GER - SVSac SG Stahl Schmiedeberg / EdS-A 2004 3-1 4 24:21.8 +03:29.0 16.69 +
24 35 HANKE Max HANKE M. GER - BSV-C SK Berchtesgaden / CJD 2003 3-3 6 24:36.1 +03:43.3 17.89 +
25 18 BRETSCHNEIDER Joe Benedict BRETSCHNEIDER J. GER - SVSac PSV Schwarzenberg / EdS-O 2004 0-5 5 26:08.9 +05:16.1 25.24 +