18. - 19.12.2021 - Pokljuka (SLO)
Competitions
Classes
Search
Youth female II 6km (3 x 2 km) Official Result
Rank Race No Name Nation Club Year of Birth L-S T Time Time Behind % Behind
1 2 GROTIAN Selina GROTIAN S. GER - BSV-W Sc Mittenwald 2004 2-1 3 20:25.4 0.00 +
2 10 MORIC Iva MORIC I. GER - BSV-C WSV Bischofswiesen / CJD 2004 0-0 0 20:39.5 +14.1 1.14 +
3 30 NUßBICKER Alina NUßBICKER A. GER - TSV SV Tambach-Dietharz / SGO 2004 0-0 0 21:03.0 +37.6 3.10 +
4 20 RIEGER Magdalena RIEGER M. GER - BSV-W Sc Mittenwald / Zoll 2003 1-0 1 21:28.0 +01:02.6 5.14 +
5 36 FICHTNER Marlene FICHTNER M. GER - BSV-C Sc Traunstein / Lpb 2003 1-0 1 21:31.7 +01:06.3 5.39 +
6 11 ANHAUS Wilma ANHAUS W. AUT - SBG USC-NEUKIRCHEN 2003 0-3 3 21:51.9 +01:26.5 7.02 +
7 1 ZIMMERMANN Lea ZIMMERMANN L. GER - BSV-W SC Partenkirchen 2004 2-2 4 21:54.3 +01:28.9 7.27 +
8 32 HEIGL Selina HEIGL S. AUT - SBG USC ALTENMARKT/ZAUCHENSEE 2004 1-2 3 22:09.4 +01:44.0 8.49 +
9 31 BULTMANN Lilli BULTMANN L. GER - WSV Vfl Bad Berleburg Skiinternat ... 2003 2-1 3 22:10.7 +01:45.3 8.57 +
10 27 ANDEXER Anna ANDEXER A. AUT - SBG SCHIKLUB SAALFELDEN 2003 1-4 5 22:12.5 +01:47.1 8.73 +
11 29 GALLBRONNER Charlotte GALLBRONNER C. GER - SBW DAV Ulm / SKIF 2003 3-1 4 22:40.2 +02:14.8 11.02 +
12 8 AURICH Luise AURICH L. GER - SVSac PSV Schwarzenberg / EdS-O 2004 0-1 1 22:50.0 +02:24.6 11.84 +
13 5 KINK Julia KINK J. GER - GER 2004 2-2 4 22:50.3 +02:24.9 11.84 +
14 33 LANGER Georgy LANGER G. GER - HSV SC Willingen / SIWIL 2004 0-0 0 22:58.7 +02:33.3 12.49 +
15 14 BERWERT Lara BERWERT L. SUI - ZSSV Schwendi Langis 2003 1-0 1 23:11.6 +02:46.2 13.55 +
16 6 ZBERG Annina ZBERG A. SUI - ZSSV Schwendi Langis 2003 0-1 1 23:15.8 +02:50.4 13.88 +
17 25 STICHLING Annika STICHLING A. GER - BSV-F Sc Neubau 2003 1-3 4 23:28.4 +03:03.0 14.94 +
18 35 RIETVELD Ronja RIETVELD R. SUI - ZSSV Schwendi Langis 2004 1-1 2 23:33.7 +03:08.3 15.35 +
19 28 MÜRNER Enya MÜRNER E. SUI - BOSV SC Frutigen 2004 2-1 3 23:35.7 +03:10.3 15.51 +
20 23 SPARK Sophie SPARK S. GER - BSV-C SC Traunstein 2004 2-2 4 23:37.9 +03:12.5 15.67 +
21 18 AIGNER Nele AIGNER N. AUT - TIR SV Erpfendorf 2004 2-1 3 23:41.0 +03:15.6 16.00 +
22 15 BENEDETTI Christina BENEDETTI C. GER - BSV SC Partenkirchen 2004 0-2 2 23:53.1 +03:27.7 16.98 +
23 7 SLODEJ Katjusa SLODEJ K. SLO SK Brdo 2003 1-2 3 23:53.3 +03:27.9 16.98 +
24 12 NEUGEBAUER Isabel NEUGEBAUER I. GER - BSV-C SK Berchtesgaden / CJD 2003 1-2 3 24:01.3 +03:35.9 17.63 +
25 22 HEINEMANN Wenke HEINEMANN W. GER - SVSac SV Robotron Dresden / EdS-A 2004 0-3 3 24:02.4 +03:37.0 17.71 +
26 19 MURK Selina MURK S. SUI - BSV SSC Rätia Chur 2003 0-3 3 24:15.0 +03:49.6 18.78 +
27 13 ZADRAVEC Teja ZADRAVEC T. SLO Tsk Triglav Kranj 2003 2-2 4 24:37.9 +04:12.5 20.57 +
28 9 LUIDL Pauline LUIDL P. GER - BSV-W SC Partenkirchen 2004 0-0 0 25:02.8 +04:37.4 22.61 +
29 16 STOCKER Liv Grete STOCKER L. AUT - NOE I.SPORTVEREINIGUNG HOHE WAND 2003 2-1 3 25:14.9 +04:49.5 23.59 +
30 34 MEZEK Nika MEZEK N. SLO ŠD Gorje 2003 2-1 3 25:49.3 +05:23.9 26.45 +
31 24 KELBEL Ida KELBEL I. SLO Tsk Triglav Kranj 2004 1-2 3 26:00.9 +05:35.5 27.35 +
32 21 KERN Vanessa KERN V. GER - BSV-C SC Ainring 2004 0-1 1 26:09.6 +05:44.2 28.08 +
33 4 WUTTI Sara WUTTI S. AUT - KTN ASKOE VILLACH 2004 1-3 4 26:50.1 +06:24.7 31.43 +
34 3 HODNIK Klara HODNIK K. SLO SK Brdo 2004 0-2 2 29:31.3 +09:05.9 44.57 +
26 RIEDEL Lara RIEDEL L. GER - BSV-W SC Partenkirchen 2003 3- 3 DNF +
17 WOLLBOLDT Jule WOLLBOLDT J. GER - BSV-I SC Haag 2004 - 0 DNF +